Občané málem zlynčovali starostu za obhajobu muslimských přivandrovalců a jejich sexuálních choutek

BAD SCHLEMA | V německém městečku Bad Schlema, které leží asi 30 km od českých hranic, proběhla minulý týden diskuze obyvatel města se zdejším starostou. Hovořilo se také sexuálním obtěžování školaček a starosta svoji přítomné účastníky diskuze naprosto vyvedla z rovnováhy.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: zur-reise.de
Děvčata prý uprchlíky provokují

Starší muž hovořil na začátku dvou a půl minutového videa o tom, že když jde jeho ani ne desetiletá vnučka do školy, je často slovně sexuálně obtěžována uprchlíky. „Co se bude dít v létě, až děvčata odloží podstatnou část svého oblečení,“ tázal se starostlivý dědeček s tím, že tento případ není ojedinělý a podobné zkušenosti mají i ve vedlejším městě. Odpověď starosty všechny přítomné šokovala a rozčílila. „Řešení problému je jednoduché. Stačí, když nebudou děvčata uprchlíky provokovat a budou do školy chodit jinou cestou,“ prohlásil starosta.

Reakce desítek přítomných obyvatel města na sebe nenechala dlouho čekat. Lidé okamžitě zareagovali hlasitým ironickým smíchem a poté mu začali hlasitě spílat. „Cože, v moji vlastní zemi? Už ani ve svém rodném městě si nemůžeme chodit kudy chceme? Běž domů, chlapče. Kdo tě zvolil? Oni k nám přijdou imigranti a my už nesmíme chodit do míst, kde jsou ubytovaní? Chlapče, chlapče, ty má ale nervy!“ promluvil muž, který na počátku položil onu třaskavou otázku. Sál byl od neuvěřitelné odpovědi starosty nabitý negativními emocemi a lidé se nemohli utišit.
Ať starosta okamžitě odstoupí

„Co to je za starostu? Měl by okamžitě odstoupit,“ vykřikla jedna z přítomných žen. Starosta se snažil situace uklidnit a vysvětlit ještě jednou svoji odpověď. Naopak tím ale ještě přilil olej do ohně. „Já jsem jen myslel, aby šli jinou cestou. Z čistě technického hlediska přece není nutné, aby šli zrovna cestou kolem uprchlických ubytoven. Do školy vedou i další cesty,“ prohlásil starosta a v sále vypukla další mela. „Do hajzlu, o to tady přece vůbec nejde, jestli do školy vedou i jiné cesty,“ vyjádřil jeden muž názory, který sdílel celý sál.

Starosta už byl viditelně rozčílený a začal se nahlas s notnou dávku ironie lidí dotazovat, jestli snad mluví čínsky. Obyvatelé města odvětili, že nejspíš ano a kdosi ze zadní řady vykřikl „Toto je Německo“. Na to starosta přítomným lidem položil otázku, jestli si skutečně myslí, že sexuální obtěžování se jinak v Německu neděje. „To s tím ale přece vůbec nemá co dělat. Němci za takové perverznosti chodí do vězení, ale uprchlíkům se nic nestane. To je přece to, o co tady jde,“ vzal si pět slovo dědeček, jehož vnučka byla sexuálně obtěžována uprchlíky. Na to starosta ukončil diskuzi a požádal o další otázku…Zdroj: ePortal.cz