Vypustila KLDR na oběžnou dráhu pozorovací družici pomocí rakety dlouhého doletu? Nebo jen testovala raketu?

PCHJONGJANG | Z území Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) byla vynesena pozorovací družice na orbit Země. Rozkaz k vynesení družice raketou dlouhého doletu vydal včera Kim Čong-Un, informovala severokorejská televizní stanice.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek


V rámci války mezi KLDR a Krejsko republikou (KR), kdy na straně KR je i Japonsko a globální okupační síla Spojených států, informovaly vojenské zdroje, které jsou ve válce s KLDR, která je přerušena příměřím z padesátých let minulého století jen o tom, že KLDR vypálila raketu dlouhého doletu.

Rezoluce RB OSN, který byla prosazena právě Spojenými státy, které mají OSN jen jako svou loutku a maskota zakazuje KLDR vývoj a testy raket dlouhého doletu, mezi které se ovšem orbitální rakety neřadí, jelikož ty jsou zcela vědecké a výzkumné.

Jihokorejské ministerstvo obrany uvedlo, že raketa „dlouhého doletu“ byla vypálená ze západního pobřeží KLDR. Kromě bylo oznámeno, že v souvislosti s tímto vývojem požádali o svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN. K této výzvě se přidalo i Japonsko.

Spojené státy (SS) dlouhodobě tvrdí, že KLDR zneužívá kosmický program k maskování vývoje raket dlouhého doletu, které by mohly ohrozit západní pobřeží SS, kdy tyto rakety by mohly nést nukleární hlavici, kterou KLDR je schopná vyrobit.

Spojené stát, které je na Korejském poloostrově agresorem a dlouholetým okupante, snaží zakázat KLDR i vesmírný program, kdy takový precedent ovšem existuje a RB OSN není v tomto ani kompetentní. Ovšem ani KLDR neprokázala, ale také její odpůrci nevyvrátili, že se jednalo, či nejednalo o vypuštění pozorovacího satelitu.

Reklama: