Vojáci, kteří vstoupí do Sýrie, se vrátí domů v rakvích, vzkázal syrský ministr zahraničí Walid Mualim

DAMAŠEK | Syrský ministr zahraničních věcí vzkázal potencionálním vojákům, kteří by se zúčastnili agresivní invaze do jeho země, bez svolení jeho vlády, jaký je stihne osud. Jeho prohlášení je nutno brát vážně, jelikož jedna z nejsilnějších vojsk světa je garantem jejich nezávislosti a blízkým, aktivním vojenským spojencem.

Walid Mualim| foto: twitter.com

Walid Mualim| foto: twitter.com

„Pokud do Sýrie vstoupí zahraniční pozemní vojenské síly, vrátí se domů v dřevěných rakvích,“ citovala ministra zahraničních věci Syrské arabské republiky Walida Mualima tisková agentura AP.

„Jakákoli pozemní intervence v Sýrii, bez souhlasu syrské vlády, bude považována za agresi,“ řekl včera Mualim na tiskové konferenci v Damašku. „S lítostí musím říct, že se vrátí domů v dřevěných rakvích,“ dodal na adresu vetřelců do jeho země.

Saúdská Arábie (SA) tento týden vyjádřila ochotu vyslat své pozemní síly do Sýrie, jelikož jimi podporovaný IS je neschopný ke svržení tamního režimu Bašára Asada a o nic jiného Satanské koalici – Turecko, Saúdská Arábie, Katar, Kuvajt, Spojené arabské emiráty a Spojené státy, ani nejde.