Totalita jako za nacistů: Bývalého velitele Cizinecké legie budou soudit za akci proti migraci

CALAIS | V sobotu se ve francouzských médiích objevila informace o tom, že úřady francouzského regionu Pas de Calais zakázaly pořádání protestní akce ve městě Calais, na jehož předměstí se nachází tábor nelegálních migrantů. I přes zákaz se demonstranti sešli na mítink, došlo k několika střetům s policií, zadržených bylo asi 20 lidí. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Christian Piquemal

Christian Piquemal

„Podporuji generála Piquemala, bývalého velitele cizinecká legie, který byl brutálně a nespravedlivě zatčen při demonstraci proti migraci v Calais,“ vyjádřila svou podporu Marion Maréchal-Le Pen na svém facebooku, která je poslankyní francouzkého parlamentu za Národní frontu a vnučka Jean-Marie Le Pena.

Bývalý velitel Cizinecké legie, generál ve výslužbě Christian Piquemal předstoupí ve Francii před soud na základě obvinění z účasti v neschválené akci proti migraci ve městě Calais, která skončila střety s policií a zatýkáním, informuje v neděli deník Figaro.

V pondělí má před soud předstoupit pět lidí, kteří byli obviněni z účasti v nepovolené hromadné akci a ignorování varování o nepřípustnosti její uspořádání.

Úřady mají podezření, že pětasedmdesátiletý generál Piquemal, zadržen během akce, který byl v letech 1994-99 velitelem elitního útvaru francouzských ozbrojených sil, hrál klíčovou roli v organizování protestů.
podpora


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr