Vojska na jihu Ruska byla uvedena do plné bojové pohotovosti

MOSKVA | Vojska Jižního vojenského okruhu byla uvedena do plné bojové pohotovosti, spolu s nimi také vojáci a síly Černomořské flotily a Kaspické flotily, informuje český zpravodajský server PrvniZpravy.cz.

Sergej Kužegetovič Šojgu

Sergej Kužegetovič Šojgu

Dnes v pět hodin ráno byla z důvodu prověrky připravenosti pro případy zásahu proti teroristtickým silám a nebo i k odstraňování následků živelních katastrof uvedena do plné bojové pohotovosti vojenské jednotky Jižního vojenského okruhu. Velení ruských ozbrojených sil chce zjistit připravenost těchto vojsk a jejich reakci na náhlé krize.

„Je třeba zkontrolovat součinnost vojsk a připravenost na plnění úkolů řešených vládou a armádou, včetně boje proti teroristickým hrozbám, odstraňování následků přírodních a člověkem způsobených katastrof. Chceme zjistit míru koordinace, rychlost přeskupování sil do nových bojových uskupení vyplývajících ze situace,“ cituje RIA Novosti ruského ministra obrany Sergeje Kužegetoviče Šojgu.

V souvislosti s prověrkami vojsk Jižního vojenského okruhu, byly uvedeny do pohotovosti také vojáci a síly Černomořské flotily a Kaspické flotily. Cvičení námořních vojsk proběhne v souvislosti s prověrkami připravenosti Jižního vojenského okruhu.

„Velitel námořnictva admirál Vladimir Ivanovič bude osobně provádět kontrolu sil a vojsk Černomořské flotily a Kaspické flotily při námořním cvičení,“ uzavřel Sergej Kužegetovič.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr