Blog, který otřásl nejen internetem

V posledních dnech můj blog způsobil velký mediální a společenský zájem. Už je různě překrucován a jádro a důvod napsání se vytratil.

Jiří Vítek

Jiří Vítek





Svůj text jsem uveřejnil na iDnes.cz, tedy ani na stránkách politické strany které jsem předseda ani na stránkách odborové organizace, kde ukončuji svoje působení po dohodně již od prosince 2015. Tedy nešlo o vyjádření ani politické ani jsem nehovořil za odborovou organizaci, tedy pouze jsem napsal blog jako 67 předtím a jako další desítky a možná stovky lidí zde. Bohužel chápu, že díky svým funkcím jsem veřejná osoba a tedy s mojim textem bylo zacházeno v tomto případě jinak, než u jiných blogerů.

To, že média spojila moje jméno s oběma organizacemi a prezentovala, jsem v žádném případě neovlivnil a nijak nepodporoval. Tedy odmítám, že jde o nějaký účelový „výtah“ a zviditelnění. Také odmítám, že jsem použil materiál účelově k poškození jména PČR. Odmítám, že jsem svým článkem ohrozil někoho z policistů, naopak jsem text koncipoval jako obranu policistů, kteří měli za úkol oddělit obě skupiny. Video bylo zveřejněno několik hodin před napsáním blogu na Facebooku, stejně tak nejsem autorem fotografií apod., jak mě již někdo uvedl. Pro svůj blog jsem čerpal pouze z veřejných zdrojů, tedy z internetu a katastrálního úřadu.

To, že se stane můj text hlavním důvodem k diskuzi zda bylo například infiltrováno několik příslušníků PČR mezi skupinkou mužů v kuklách dnes přijímám, ale bráním se jednostranému očerňování mého jména. Jako hlavního konspirátora. Jestli někdo napomohl tzv. konspiračním teoriím, tak je to například vyjádření mluvčího policie, který uvedl první den v dostatečném časovém odstupu, že muže v civilu policie nezná, druhý den oznámil mluvčí, že je to příslušník policie. Nikde jsem neuváděl nic co by vedlo k výzvě o hledání tohoto muže, jak jsem se dnes dočetl atd.. Blog jsem s videem a fotografií dnes stáhl po dohodě s právníkem z důvodu možného obvinění dle autorského zákona, nejsem autor videa ani fotografií. Dnes se každý „chytrák“ otírá o mé jméno a všichni mají přece jasno, já však stále jasno nemám.



Kdo čekal, že mě budou poplácávat po zádech je blázen i já jsem po raketovém startu čtenosti v řádech minut tušil, že stáhnout článek by bylo taky řešením a vyčkat jak to celé dopadne v relativním klidu.

Jako důvody svého podezření jsem uvedl, že zde chyběla absence antikonfliktního týmu na straně mužů v kuklách, absence doprovodu odpovídajícícm počtem policistů při pochodu davu protestujících. Opakované „vylézání“ osob z budovy ve vlastnictví MV. Žádná výzva ze strany PČR o protiprávnosti použití obličejové masky. V místě byla zaparkovaná pozidla PČR, která mohla v kritickou dobu ulici přehradit, nestalo se. Po tolika výborně zvládnutých demonstracích ze strany PČR v uplynulém roce pro mě více než překvapivé. Tedy zásah dle videa skutečně působil a působí od začátku velmi podivně, naštěstí se šťastným koncem.

Jestliže dnes policie analyzuje průběh zásahu, počkejme v klidu na výsledek. Jestli někdo obviňuje moji osobu přímo i nepřímo nebo někoho jiného z cílené lži poškodit jméno policie, což odmítám (zatím k takovému kroku nedošlo), nechť nechá celou akci prošetřit nezávislou stranou.



Zdroj.

Reklama: