Muž v hnědé bundě má dohru. Jiří Vítek již nebude kandidovat na předsedu UBS

PRAHA | Jiří Vítek, předsedy Unie bezpečnostních složek a politické strany Patrioti ČR včera uspořádal tiskovou konferenci, kde „vysvětloval“ svůj blog, který po sobotní demonstraci v centru hlavního města zveřejnil i s videem ze zásahu a jejího průběhu a zároveň spekuloval, zda pravicoví extremisté byli skutečně extremisté, či policisté. Informují ParlamentniListy.cz.

zprava Jiří Vítek předseda Patriotů a vlevo Jiří Janeček | repro-foto: youtube.com (Hrdý čecháček)

zprava Jiří Vítek předseda Patriotů a vlevo Jiří Janeček | repro-foto: youtube.com (Hrdý čecháček)

„Bylo to moje osobní prohlášení, můj názor. Chápu, že je těžké oddělit moji funkci předsedy Unie bezpečnostních složek, ale mé vyjádření nemělo s Unií nic společného. Ode dneška slyším, že svým textem poškozuji jméno Policie ČR, což mě velmi mrzí,“ uvedl Vítek, který svůj blog zamýšlel, jako kritiku police v tom, že takto ohrožovala policisty.

„Nelze spojovat moje soukromé a politické aktivity, a proto již nebudu kandidovat na funkci předsedy Unie bezpečnostních složek,“ dodal vzápětí s tím, že během měsíce končí jeho funkční období.

Uvedl také, že četl již článek hnutí Antifa (levicoví extremisté šířící xenofobii), které označilo některé účastníky jako rowdies, ale podle něj to nevylučuje tu skutečnost, že by mezi extremisty byli policisté. „Důležité je to, že ten muž v té masce vychází z budovy, která patří rezortu vnitra. Vzhledem k těmto indiciím jsem právě ten blog napsal,“ uvedl. Podle podrobné analýzy se opravdu mělo jednat o skupinku najatých rowdies, která měla být řízena policistou v hnědé bundě. Po jeho totožnosti redakce VlasteneckeNoviny.cz usilovně pátrá.Vypustil Gina a zapomněl, co si má přát

„Počkáme na to, jakým způsobem se to vyšetří,“ uvedl v závěru s tím, že sám neshledává žádnou souvislost mezi demonstracemi a žhářským útokem na centrum pomáhající uprchlíkům Klinika. O tom prý nic neví. Takže vypustil Gina z lahve a pak zapomněl, co si od něj přát. Jelikož pokud to byla provokace policie, tak snad nemůže očekávat vyšetřování od policie, když muže v hnědé bundě jeho nařízený pochválil.

„Důrazně odmítáme spekulace, že muž na záběrech v hnědé bundě s šálou okolo krku řídil celou akci nebo jakkoliv napomáhal útoku. Právě naopak! Jednalo se o kriminalistu, který byl velen na sobotní bezpečnostní opatření, a jeho úkolem bylo mimo jiné eliminovat možné střety názorově odlišných skupin,“ píše zločinná policie na svém webu, kde tak evidnentně šíří lži – Kdo viděl, že by se násilník nehcal přidržet, když před tím vylezl z budovy Policie.

Jak řekl ředitel pražské policie Mgr. plk. Miloš Trojánek: „S těmito policisty se hodlám sejít a poděkovat jim za jejich práci a odvahu, kterou ukázali!“


Reklama: