Přidal Interpol Chodorkovského na seznam mezinárodně hledaných osob?

MOSKVA | Bývalý ropný magnát a pravomocně odsouzený zločinec, který byl propuštěn z vězení na základě milosti prezidenta Ruské federace Vladimira Vladimiroviče Putina Michail Borisovič Chodorkovskij se ocitl na seznamu mezinárodně hledaných osob Interpolu, informovala o tom dnes agentura TASS.

Michail Borisovič Chodorkovskij | Evropský soud pro lidská práva se shodl s ruskou justicí, že to jen jen špinavý zločinec a krmiminálník

Michail Borisovič Chodorkovskij | Evropský soud pro lidská práva se shodl s ruskou justicí, že to jen jen špinavý zločinec a krmiminálník

Chodorkovskij je v Ruské federaci vyšetřován v souvislosti s vraždou starosty sibiřského města Neftejugansk, dodal TASS s odvoláním na zdroj z prostředí ruských orgánů činných v trestním řízení.

Vyšetřovací výbor Ruské federace inicioval zařazení Chodorkovského na uvedený seznam již loni v prosinci. Podle zdroje citovaného agenturou TASS nyní Interpol ruské žádosti vyhověl a Moskva se proto bude usilovat o jeho vydání ke stíhání do vlasti.

Ve veřejně přístupné databázi mezinárodně hledaných osob Interpolu se však jméno Michaila Borisoviče Chodorkovského zatím neobjevilo, informuje Tisková agentura Slovenské republiky TASR na svém webu Teraz.sk.

Ruské úřady začátkem prosince Chodorkovského v nepřítomnosti obvinili ze zorganizování vraždy starosty sibiřského města Neftejugansk Vladimira Petuchova, ke které došlo v roce 1998. Údajně se měl pokusit zorganizovat i zavraždění dalších čtyř osob.