Odhalení: Pravda o útoku na doupě zvané Klinika

PRAHA | Klinika – Autonomní sociální centrum, Jeseniova 60, Praha 3 – Žižkov, to je oficiální název pro nyní legální squat, kde se scházejí podivné existence (narkomani, anarchisti, squateři) a kde každou chvíli zasahuje Policie ČR, píše na svém webu publicista a trenér bojových umění Marek Pszczolka, který se dal do pátrání, jak to všechno s „útokem“ na feťácké doupě bylo.

Doupě neřesti - Klinika Foto ze dne 12. 2. 2016

Doupě neřesti – Klinika Foto ze dne 12. 2. 2016

Úvodem pak publicista připomíná, že objekt byl vlastně ukraden a vydíráním získán: „Objekt bývalé plícní kliniky v Jeseniově ulici dostali squateři do bezplatného pronájmu na 1 rok od státu po jejím násilném obsazení a následném policejním vyklizení v prosinci 2014 a po politickém tlaku v lednu a únoru 2015.“

Proč se nic nevyřeší? Propaganda využila téma a nyní se jede dál

Začtěme se do jasného textu, který do sebe zapadá jako kolečka ozubeného stroje a dává logiku: „Už se nedovíme, jak to bylo s pokusem o zapálení policejního auta jako odplatou za policejní zásah, už se nevyšetří anarchistické podpalování majetku Řízkárny jako odveta za vyhození z práce jednoho lempla, feťáka, který je s Klinikou od počátku svázán a zcela jistě vím, že se nevyšetří ani „údajný“ útok na Kliniku v sobotu večer dne 6. 2. 2016. Proč?

Inu proto, že k žádnému útoku zakuklených neonacistů se zápalnými lahvemi (jak stále tvrdí některá média) nebo světlicemi a dlažebními kostkami nedošlo a jde jen o neobvyklé PR ve chvílích, kdy končí symbolický nájem a jedná se o dalším využití budovy kliniky, včetně běžných tržních nájmů (o objekt kliniky má podle neoficálních informací stále zájem GIBS a Policie ČR pro Prahu 3).“

Žádná náhoda s datem, ale i nejlepší plán se pokazí. Lež má prostě krátké nohy

„Datum 6. 2. 2016 nebylo vybráno náhodou! V onen den bylo totiž oficiálně a legálně ohlášeno několik demonstrací proti islámu v centru Prahy i na Hradčanském náměstí u Pražského hradu. O tom, že na tyto demonstrace dojde značný počet lidí, kteří nesouhlasí s imigrační a pštrosí politikou naší vlády, se vědělo značnou dobu dopředu. Sociální sítě jsou fenomén s velkým potenciálem. A věděli to samozřejmě i squateři z Kliniky, včetně policejních informátorů uvnitř tohoto podivného spolku. Ti samozřejmě věděli i o chystaném provokačním faux pas pod Pražským hradem.

Celý text Martina Pszczolky ZDE: Jak je to ve skutečnosti s Klinikou?

Takže již týden před sobotou 6. 2. 2016 se v hlavách vedení Kliniky zrodil plán, jak to vykoumat, aby se nájem prodloužil a aby toto doupě narkomanů, anarchistů a squaterů podpořili ti správní politici, veřejnost se „bouřila“ a Kliniku podporovala.“

A publicista dále dodává: „Rozkazy zněly jasně: „Nesmí to být nikdo z našich, nesmí být u toho svědkové a hlavně se nesmí nikomu nic stát a nesmí vzniknout žádné škody!“ Což bylo do puntíku splněno.“

Kde jsou útočníci? Za les odběhli, kde jsou ty lesy? Na prach shořely, kde je ten prach? Voda jej..

A „útočníci“ zmizeli jak pára nad hrncem (ale ne, jen odjeli rychlíkem z Hlavního nádraží, kam to měli ze Žižkova kousek, do Ostravy v 19:46), nikdo je samozřejmě cestou tam i zpět neviděl a u objektu Kliniky nebyli v tu chvíli žádní svědkové, neboli správně řečeno: Kriminalisté žádné svědky ani nehledali a nehledají! Nikomu se nic nestalo, protože bylo předem domluveno, co bude rozbito (výloha tzv. kavárny) a v tu chvíli bylo neinformované osazenstvo (plus několik zasvěcených iniciátorů této frašky) jinde a živě diskutovali a fejsbůkovali o tvrdém středu brutálních a zlých neonacistů s hodnými a mírnými antifašisty, anarchisty a sluníčkáři.

Ačkoliv média stále píšou a citují politiky a osobnosti „že došlo ke žhářskému útoku a že létaly zápalné láhve“, byly použity dvě zcela neškodné světlice, které ovšem jen tak výlohou neproletí, tudíž muselo dojít k rozbití kameny (nikoliv dlažebními kostkami, které se na tzv. místě činu NENAŠLY!!!), které jsou běžně v okolí Kliniky (můžete se osobně přesvědčit!). Zcela náhodou došlo k zahoření jednoho závěsu od světlice a vzniklo trochu kouře… Vlastně poté spousta kouře a povyku pro nic. Kouřová clona pro veřejnost, pro „proklinické“ politiky a novináře.

Halo, co se stalo? Nic, jen nafouknutá bublina

Marek Pszczolka

Marek Pszczolka

Nestalo se nic, jen vznikla uměle nafouknutá bublina (která brzy splaskne), ale účel byl splněn. Pokud se bude téma náležitě přiživovat – a to jakože fakt BUDE – a Britské listy made in CZ budou toto stále omílat (minimálně do března 2016, kdy má vypršet smlouva o bezplatném zapůjčení Kliniky s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových), pak má Klinika naději, že v objektu zůstane… A to tady šlo, o nic jiného!

„Fascinuje mě, jak již šestým dnem novináři i PROTIstátní politici stále píší a hovoří o „BRUTÁLNÍM“ útoku na Kliniku. Prosím vás, co je brutálního na tom, že byla rozbitá jedna výloha, popálený závěs od světlice a úraz na hlavě jednoho z obyvatelů Kliniky, který vznikl nárazem do futra (nikoliv od dlažební kostky!!!), když onen zmateně pobíhal v prostorách Kliniky??? Já bych onen „jakoby“ útok spíše charakterizoval slovem „ZPACKANÝ“ nebo „TRAPNÝ“…“ pozastavuje se Marek Pszczolka nad výkonem prolhaných médií v rámci patrně i policejní akce na zametení stop a propagandistického útoku pod falešnou vlajkou.


Zdroj: marps.cz

Reklama: