Českou republiku prvně v historii navštíví prezident Čínské lidové republiky

PRAHA | Česká republika se ve druhé polovině března stane jedinou evropskou zastávkou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, který z tuzemského hlavního města zamíří do Spojených států. „Půjde o významnou událost, čemuž bude odpovídat i program,“ řekl mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Si Ťin-pching a Miloš Zeman v Pekingu | cz.sputniknews.com

Si Ťin-pching a Miloš Zeman v Pekingu | cz.sputniknews.com

Jak dále informují ParlamentniListy.cz, tak při státní návštěvě čínského prezidenta v České republice se bude jednat také o dokončení nákupu 30% podílu ve finanční skupině J&T Finance Group, nákup podílu ve společnosti, která provozuje televizi Barrandov a možná i vstup čínských investorů do společnosti O2 Czech Republic.

Při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga má přijít řeč i na hokej. Číňané totiž v roce 2022 uspořádají zimní olympijské hry a od Čechů by se do té doby rádi naučili hokejovým dovednostem, píše zmíněný server.

Během návštěvy čínské hlavy státu se má dostat řeč i na lední hokej. Číňané údajně chtějí, aby je Česká republika v tomto sportu připravila na hokejový turnaj, který se bude hrát na zimní olympiádě v Pekingu v roce 2022. „Zrovna teď 23. března v podstatě v rámci návštěvy prezidenta přijede čínská hokejová šestnáctka, s hráči bude pracovat Slavomír Lener. Je připravené soustředění asi na deset dní,“ řekl deníku předseda olympijského výboru Jiří Kejval.


Zaorálek nic neví a kouká jako vyoraná myš

Hynek Kmoníček

Hynek Kmoníček

Šéf zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček pak připomněl, že ještě v období komunismu se konala návštěva čínského premiéra. „Bude se jednat o historicky první návštěvu hlavy čínského státu v celé naší samostatné národní existenci. Návštěva prezidenta je spojena s rostoucím zájmem Čínské lidové republiky o středoevropský region a trhy,“ řekl Kmoníček píšou ParlamentniListy.cz

Nadcházející návštěvu čínského prezidenta domluvil loni na podzim při návštěvě v Pekingu Miloš Zeman. Akci bude organizovat Kancelář prezidenta republiky. O tom prý svědčí i to, že na ministerstvu zahraničí prý nedisponují podrobnějšími informacemi.

https://youtu.be/dZCm8dR-vBU


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr