Jaký je rozdíl mezi zeleným Khmerem Stropnickým a Rudým Khmerem Pol Potem? Nehledejte, je to zbytečné…

„Není normální, aby 80 % Čechů lítalo na dovolenou,“ říká nový předsedy Zelených Matěj Stropnický. A já dodávám, že se vlastně nijak neliší od šéfa Rudých Khmerů Pol Pota a dalších levičáckých magorů.

Petr Štěpánek

Petr Štěpánek

Levicoví intelektuálové jsou všichni stejní. Žijí v představě, že jsou ze všech nejchytřejší, což je předurčuje předepisovat druhým, jak mají žít, jaké mají ctít hodnoty, co smějí a co nesmějí dělat. Jediné, v čem se liší, je, kam až jsou na stupnici buzerace ostatních ochotni a schopni zajít. Kam zašel Pol Pot, jsem v Kambodži viděl na vlastní oči. Města prohlásil za semeniště neřesti, pročež veškeré obyvatelstvo vystěhoval na venkov, aby tam v komunách v jednotném úboru pěstovalo rýži. A všechny chytré lidi raději nechal popravit. Stačilo, že máte jemné ruce či nosíte brýle. Už vás vezli na Killing fields či do vězení Tuol Sleng. V Kambodži tuhle levičáckou chiméru zaplatilo životem 2,5 milionů lidí. Stropnický zatím blábolí jen o létání.

Budování komunismu, šťastné udržitelné zelené budoucnosti či prostě jen sociálně „spravedlivé“ společnosti končí vždycky stejně. Lidskou tragédií, koncentrovaným neštěstím, tisíci mrtvých, miliony okradených. Budovatelé lepších levicových zítřků vždy potřebují nějakého nepřítele, nejlépe třídního, etnického či ekologického, který poslouží tu jako zdroj nenávisti, tu jako cíl agrese, tu jako předmět okradení. Scénář je už po desetiletí stejný a je úplně jedno, zda se zrovna buduje socialismus nacionální, socialismus internacionální, socialismus zelený, komunismus reálný či komunismus s lidskou tváří, což je samozřejmě oxymóron, čili protimluv.

Metody jsou vždy stejné, liší se jen míra, jak daleko se psychopatičtí vládci na škále krutosti rozhodnou zajít. V tomto smyslu jsou kambodžský Pol Pot, český Gottwald či zelený Stropnický jedné krve. Na konci jsou vždycky hroby a zdevastovaná zem, liší se jen počty okradených či zavražděných a míra zdecimování hospodářství.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr