Miloš Zeman: Marže na plyn jsou jako lichva

PRAHA | Marže za plyn jsou jako lichva. Uvedl prezident republiky Miloš Zeman v rozhovoru pro deník Blesk, kde také uvedl, že by měly být zákonem stanovené maximální a nepřekročitelné ceny energií. Tak jak to prosazuje Energetický regulační úřad v čele s Alenou Vitáskovou, která je terčem mafie za tyto myšlenky. Prezident Zeman Vitáskovou podporuje.

Miloš Zeman

Miloš Zeman

Podle vydání Blesku, který se cenami plynu zabývá již déle je někdy marže až 140 procent celé ceny zemního plynu, který se dodává odběratelům. Proto vyrazili za Zemanem, aby jim sdělil své postoje.

„Jestliže považujete za trestnou lichvu a souhlasíte s výší maximálního úroku za půjčky, není důvod, aby stejné omezení neexistovalo i u cen energií, tedy u zmíněného plynu,“ vyslovil se prezident. Kdy jej také výše marží šokovala.

„Cenovou politiku distributorů plynu a dalších energií prohlašuje za nemorální i šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Ta ze své funkce hodlá podniknout konkrétní kroky. V první fázi chce informovat spotřebitele, kolik by skutečně měli platit. Pokud tlak veřejnosti nepřiměje dodavatele ke změně cenové politiky, bude tlačit na zavedení maximálních cen energií, navázaných na pohyb ceny surovin na burze,“ komentují článek Blesku ParlamentniListy.cz.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr