OMV ignoruje imbecilní sankce EU a nadále obchoduje s Ruskem

VÍDEŇ | Rakouská ropná a plynárenská skupina OMV oznámila značné ztráty za uplynulý rok. Společnost se však pevně drží se plánované spolupráce s ruským Gazpromem. Vzniká tak na OMV politický tlak ze strany Spojených států (SS) a Evropské unie (EU), která se snaží zničit vliv Ruska v energetickém sektoru v Evropě, informuje o totalitních praktikách SS a EU slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Nízké ceny ropy a vysoká amortizace dostala rakouský ropný a plynárenský koncern OMV do ztráty ve výši 1,1 miliardy eur, hlásí agentura Reuters ve čtvrtek. Dividendy by za uplynulý fiskální rok měly být sníženy z 1,25 eura na jedno euro na akcii, oznámila nadnárodní společnost.

„Máme těžký rok před námi, ceny ropy a zemního plynu jsou dole. Oživení není v dohledu, „řekl bývalý CEO Wintershall, který převzal vedení největší rakouské ropné skupiny loni v červenci. Akcie OMV klesly při otevření akciového trhu o 2,3 procenta na 24 eur.

OMV pokračuje v obchodování s Gazpromem i přes napětí mezi Západem a Ruskem. Tam jsou výrobní náklady nižší než v Severním moři nebo v Rumunsku. OMV se chce o něco méně než 25 procenty podílet na části sibiřské ropy a zemního plynu v oblasti Urengoj.

Vedení firmy se však odmítá poddat politickému tlaku. „Ekonomické aspekty jsou pro nás prioritní, ne ty politické,“ řekl Seele, nový CEO skupiny.