Dánská totalita: Kritizoval islám – soud jej odsoudil k pokutě; Muslim urážel Židy a to soud nechal být

KODAŇ | Minulý týden došlo v Dánsku k přelomovému rozsudku. Okresní soud rozhodl o vině dánského občana, který v listopadu 2013 kritizoval na Facebooku islám. Novinářka Judith Bergman poukazuje na obavy z toho, že precedenční rozsudek může nasadit „náhubek“ všem odpůrcům islámu a ohrozit tak svobodu slova, informují ParlamentniListy.cz.


Islámský chalífát Dánsko

Islámský chalífát Dánsko

„Ideologie islámu je stejně odporná, nechutná, despotická a misantropická jako nacismus. Masivní migrace islamistů je ta naprosto nejhorší věc, co se Dánsku v novodobé historii přihodila,“ napsal rozzlobený Dán před více než dvěma lety na Facebooku a podle soudu tak porušil paragraf § 266b trestního zákona, který trestá pokutou nebo odnětím svobody veřejné vyhrožování, výhrůžky, urážky nebo ponižování osob z důvodu jejich rasy, barvy pleti, národnostního/etnického původu, víry nebo sexuální orientace.

Nejmenovaný muž byl odsouzen k pokutě 1600 dánských korun, což představuje v přepočtu 240 dolarů, píše zmíněný web. „Okresní soud v odůvodnění rozsudku uvedl, že komentář obžalovaného byl příliš zevšeobecňující a urážel příznivce islámu. Muži nepomohla ani obhajoba odvolávající se na to, že hovořil konkrétně o ideologii islámu, a nikoli o islámu jako takovém. Soud se ovšem usnesl na tom, že k tomuto vysvětlení přihlížet nebude,“ píše Judith Bergman.

Dvojí metr, když muslim urážel Židy, tak jej vlastně ještě pochválili

„Když ale v říjnu 2014 imám z mešity v Odense Mohamed Al Khaled Samha nazýval veřejně Židy potomky opic a prasat a byl vyšetřován v souvislosti s porušováním paragrafu § 266b, nakonec nebyl žádným způsobem dále popotahován,“ podivuje se Bergman dvojímu metru.

A dále upozornila, že v červenci 2014 se zase dánský imám Abu Bilal Ismail modlil při kázání v berlínské mešitě za smrt Židů. O celém případu byla uvědoměna i dánská policie, ale žádné kroky proti Ismailovi nepodnikla.