Ruský ministr obrany nečekaně navštívil Írán

MOSKVA – TEHERÁN | Ruský ministr obrany Sergej Kužegetovič Šojgu přicestoval v neděli na neohlášenou návštěvu Íránu, kde předal prezidentovi Hasanovi Rúhánímu blíže nespecifikovaný speciální vzkaz od ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina. Oznámil to dnes americký zpravodajský server International Business Times.

Sergej Kužegetovič Šojgu

Sergej Kužegetovič Šojgu

Sergej Kužegetovič se po přistání v Teheránu separátně setkal se svým resortním protějškem Hosejnem Dehkánem, který pouze před několika dny navštívil Rusko, kde se představitelé obou zemí dohodli na posílení vojenské spolupráce. Jednáním na nejvyšší úrovni dominoval probíhající syrský konflikt.

Moskva nedávno schválila dodání protivzdušných raketových systémů typu S-300 do Íránu a předpokládá se, že návštěva ruského ministra je zaměřena i na finalizaci některých aspektů této dohody.

Obě země jsou partneři syrského prezidenta Bašára Asada, kdy na pozadí syrského konfliktu vyjádřili zájem o zintenzivnění vzájemné vojenské spolupráce. Vladimir VLadimirovič nedávno prohlásil: „Užší kooperace mezi Moskvou a Teheránem sehraje klíčovou roli v nastolení bezpečnosti blízkovýchodního regionu.“


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr