Zaměstnanci pošty budou protestovat proti pracovním podmínkám

PRAHA | Zaměstnanci České pošty budou dnes v Praze demonstrovat proti pracovním a mzdovým podmínkám ve firmě. Protestní pochod se kolem 11:30 vydá od Hlavního nádraží na Václavské náměstí a odtud Jindřišskou ulicí před sídlo České pošty v ulici Politických vězňů. Akci pořádá Nezávislé odborové sdružení pracovníků České pošty SOS-21, informují ParlamentniListy.cz s odkazem na ČTK.

Česká pošta - Krutá realita: Služby k ničemu

Česká pošta – Krutá realita: Služby k ničemu

Jednodenním protestem chtějí odbory upozornit vedení podniku na neproplácení přesčasové práce a diskriminaci provozních zaměstnanců v odměňování. Organizátoři akce dále tvrdí, že pracovníci, kteří nedokáží prodat plánované množství výrobků a služeb obchodních partnerů České pošty, jsou vystaveni šikaně ze strany nadřízených.

Část zaměstnanců pošty proto dnes před polednem vyrazí protestovat do pražských ulic a před sídlo firmy. Další vyjádří svůj souhlas s požadavky odborů tím, že budou na pracovišti nosit reflexní vesty.

Česká pošta zaměstnává přes 31 000 lidí a provozuje kolem 3200 poboček. Její roční tržby se pohybují mezi 19 a 20 miliardami korun. Takzvaný doplňkový prodej, který část poštovních odborů kritizuje, vynese firmě na tržbách zhruba 200 milionů korun ročně, což je zanedbatelné.

Ovšem doplňkový prodej je dobrý boční kšeft pro vedení pošty, ale především pak pro zástupce tzv. aliančních partnerů, kteří jsou převážně bývalí zaměstnanci pošty a tímto způsobem mohou podle interních zdrojů poštu „tunelovat“. Podle zjištění redakčních zdrojů jsou výnosy z těchto doplňkových prodejů takové, že pokryjí jen tyto zdroje.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr