Jih Spojených států zasáhly tornáda, zahynulo nejméně sedm lidí

NEW ORLEANS | Nejméně tři lidé zahynuli poté, co v noci na dnešek nejméně sedm tornád zasáhlo státy Louisiana, Mississippi a Florida na jihu Spojených států (SS), informuje TASR na webu Terez.sk.

Ilustrační snímek | foto:  usatoday.com

Ilustrační snímek | foto: usatoday.com

Podle agentury AP o tom informovala Louisianská pobočka Americké Národní meteorologické služby (NWS). Dva lidé zahynuli v Louisianě, kde jedno z tornád zasáhlo parkoviště obytných karavanů, na kterém zničila bouře až 90 procent všech mobilních domovů.

Další osoba přišla o život nedaleko města Purvis ve státě Mississippi. Do nemocnice bylo se zraněními převezeno přinejmenším 30 dalších lidí, většina z nich pocházela právě ze zmíněného parku karavanů v Louisianě, upřesnila zpravodajská stanice BBC.

Jedno z tornád zasáhlo i sever Floridy, přičemž podle tamních médií byly v jeho důsledku značně poničeny přinejmenším tři obytné domy ve městě Pensacola. Tisíce lidí v oblasti se zároveň ocitly bez elektřiny. Meteorologové z NWS očekávají, že bouře by dnes měly zasáhnout i americké státy Alabama a Georgia.


Reklama: