Donald Trump drtí: Třetí vítězství v řadě si veze z Nevady

LAS VEGAS | Uchazeč o prezidentskou nominaci americké Republikánské strany Donald Trump má za sebou nepřetržitou sérii tří vítězství v stranických primárkách. Nejnovější s výrazným náskokem triumfoval v úterních volebních shromážděních republikánů ve státě Nevada, píší světové tiskové agentury.

Donald Trump | foto: cnn.com

Donald Trump | foto: cnn.com

„Vítězíme, vítězíme, vítězíme … a brzy začne vítězit, vítězit, vítězit naše země,“ prohlásil Trump po zveřejnění prvních předběžných výsledků úterních Nevadské primárek . Současně vyjádřil naději, že si bude moci již brzy nárokovat oficiální republikánskou nominaci na listopadové prezidentské volby.

„Čekají nás úžasné dva měsíce … A možná, přátelé, nebudeme potřebovat ani ty dva měsíce,“ řekl Trump svým jásajícím příznivcům shromážděným v kasinu v nevadském Las Vegas.

Podle dílčích výsledků za Trumpa hlasovalo v Nevadě zhruba 42,4 procenta voličů. Na druhém místě skončil Marco Rubio s 24,2 procenty a třetí místo s těsným odstupem obsadil Ted Cruz se ziskem 23,5 procenta hlasů. Velkou podporu zaznamenal Trump mezi konzervativními evangelíky a hispánskými voliči.