Spojené státy dopravily do Německa několik tisíc tun munice. Jde o největší dodávku za posledních 10 let

WASHINGTON – BERLÍN | Před několika týdny poslaly Spojené státy (SS) do Německa obrovskou zásilku: 415 námořních kontejnerů plných munice. Ve čtvrtek byl výbušný obsah transportován do zbrojnice v Miesau vlakem. Skladiště se nachází asi 15 km západně od Kaiserslautern. Informuje o obrovské zásilce munice slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ashton Carter - ministr války SS

Ashton Carter – ministr války SS

Asi 5000 tun munice je nyní v Rheinland-Pfalz a čeká na použití. Jde o největší dodávku munice, jakou SS poslaly do EU, za posledních 10 let. Spojené státy se zřejmě snaží poslat zprávu Rusku, ovšem tradičně jako neandrtálci, ovšem co chtít po zdegenerovaném vedení Pentagonu.

Zbraně a střelivo se přepravují pravidelně, ale málokdy jsou informace zveřejněny. V tomto případě byly na internetových stránkách American Stars & Stripes zveřejněné fotografie kontejnerů. „Tento kritický transport nám pomůže udržet alianci NATO. Skutečnost, že se jedná o největší dodávku za posledních 10 let, ukazuje, jak moc se snažíme naše spojenců bránit,“ uvedl v propagandistickém žvástu plukovník SS Matthew Redding, který dohlížel na dodávku.


Reklama: