Oligarcha Andy Babiš prská až má pěnu u huby; Řve až je mu vidět do řiti

PRAHA | Jdou proti nám všichni, i ti, co s námi podepsali koalici. Je vidět, že jim ANO vadí opravdu moc. Co Andreje Babiše tak rozčílilo? Ptá se titulek webu ParlamentniListy.cz.

Andy Babiš se zlobí. Bude srát i atomové hřiby?

Andy Babiš se zlobí. Bude srát i atomové hřiby?


„Téměř všechny parlamentní strany připravují zákon, který by Andreje Babiše po příštích sněmovních volbách přinutil rozhodnout se mezi podnikáním a vládní funkcí. Už by nemohl jako doposud být ve střetu zájmů, kdy je zároveň ministrem a zároveň majitelem holdingu Agrofert. Informuje o tom server Novinky.cz s odvoláním na páteční Právo,“ zní odpověď uvedeného serveru na otázku v titulku.

Deník Právo v pátek informoval, že ČSSD se rozhodla hlasovat pro novelu zákona o střetu zájmů, jejíž autorem je opoziční poslanec Martin Plíšek (TOP 09). Podle ní by členové vlády nesměli být zároveň ovládajícími osobami ve firmách. Pokud by tedy Babiš chtěl být členem i příští vlády, musel by se vzdát své firmy Agrofert: Prodat ji nebo převést na jinou osobu či do svěřenského fondu.

Babiš a jeho poskok prskají

Jaroslav Flatýnek - Je to jen poskok Babiše?

Jaroslav Flatýnek – Je to jen poskok Babiše?

Ministr financí ale tvrdí, že je to msta za to, že ANO narušuje systém tradičních stran. „Udivuje mě hlavně chování našich koaličních partnerů. Při podpisu koaliční smlouvy, podle které už dva roky spolupracujeme a přijímáme zákony, dobře věděli, že vlastním firmu a noviny. A najednou jim to vadí tak, že se spojí proti koaličnímu partnerovi s opozicí a odsouhlasí si spolu zákon?“ napsal Právu.

Jak se dalo očekávat, hnutí ANO stojí ve sporu za svým předsedou. „Je vidět, že hnutí ANO je opravdu nechtěnou chybou v systému, kterou tady tradiční politické strany nechtějí tak moc, že se už spojují proti nám všichni,“ napsal deníku šéf poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek, který sedí v představenstvu firmy Agrofert a ve vedení tří dalších firem.

Slávek Sobotka souhlasí a populista Tomio Okamura jej obvinil z populismu

Slávek Sobotka a Tomio Okamura - Mistři populistických plků

Slávek Sobotka a Tomio Okamura – Mistři populistických plků

Pro návrh budou hlasovat sociální demokraté. „Návrh, který by ukládal členům vlády převést firmy, aby je nemohli ovládat, považujeme za legislativně nesporný,“ sdělil listu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Pro jsou i další sněmovní strany, s výjimkou Strany přímé demokracie (SPD). Její předseda Tomio Okamura totiž proti Babišovi hlasovat zřejmě nebude. „Návrh je esencí hlouposti a populismu, jelikož v praxi nic neřeší. Copak tím, že se nějaký majitel vzdá firmy po dobu, co je ve veřejné funkci, se nějak ovlivní jeho vztah k té firmě?“ řekl Okamura listu.

Reklama: