Viktor Orbán nařídil přípravu výstavby zábran na hranicích s Rumunskem

BUDAPEŠŤ | O nutnosti posílení obranných linií proti migrantům na maďarských hranicích včera hovořil předseda maďarské vlády Viktor Orbán ve výročním projevu hodnotícím situaci v zemi. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.


Viktor Orbán | foto: commons.wikimedia.org

Viktor Orbán | foto: commons.wikimedia.org

Podle agentury MTI řekl, že k hranicím poslal nové vojenské jednotky, nařídil pohotovostní službu v Bács-Kiskunské a Čongrádské župě a ministrovi vnitra nařídil, aby připravil výstavbu zábran na hranicích s Rumunskem. „Pokud je třeba, budeme se chránit v celé délce hranic od Slovinska až po Ukrajinu,“ zdůraznil ministerský předseda ve svém již 18. výročním projevu před pozvanými hosty.

Maďarsko se bude podle Orbána chránit v celé délce hranic od Slovinska až po Ukrajinu, řekl Viktor Orbán.„Maďarsko je suverénní země, kam lze vstoupit pouze v případě, že budou dodrženy zákony a příchozí se podřídí uniformovaným,“ dodal Orbán. Podle jeho slov budoucnost Evropy neohrožují v první řadě ti, kteří do ní chtějí přijít, ale političtí, hospodářští a duchovní lídři, kteří chtějí přetvořit tvář Evropy proti vůli Evropanů.

„To, co se děje v Evropě je absurdní,“ konstatoval předseda vlády a situaci připodobnil lodi před srážkou, jejíž kapitán se namísto snahy vyhnout se nehodě věnuje zákazu nekuřáckých záchranných člunů.

Současnost Maďarska předseda maďarské vlády charakterizoval jako národně-křesťanské období budování občanské společnosti. Nespokojeným pedagogům a zdravotníkům vzkázal, že růst jejich mezd je určen výkonem ekonomiky.