Syrská proamerická opozice oznámila, že Turecko porušuje příměří v Sýrii

DAMAŠEK | Nejzávažnějšího porušování příměří v Sýrii se dopouští Turecko. V podstatě se ale dodržuje, sdělil agentuře Sputnik tajemník strany Vůle lidu, člen vedení Fronty za změny a osvobození Qadri Jamil. Informuje ruská světová zpravodajská agentura Sputnik.

Erdogan jako turecký Satan... | foto: stalo-se.cz

Erdogan jako turecký Satan… | foto: stalo-se.cz

„K nejzávažnějšímu porušování příměří dochází na severu Sýrie, na hranici s Tureckem. Režim zastavení palby tu porušuje Turecko. Jinak jsou to pouze ojedinělé případy. V podstatě je všechno v pořádku,“ prohlásil Qadri Jamil.

Dohoda o příměří v Sýrii byla uzavřena 22. února v průběhu konzultací mezi Ruskem a Spojenými státy. Podle společného prohlášení Moskvy a Washingtonu nastalo příměří, které se netýká teroristických organizací Islámský stát, Fronta an-Nusra (syrská odnož Al-Káidy) a dalších útvarů, zakázaných v Rusku a řadě dalších zemí, které Rada bezpečnosti OSN označila za teroristické, v 00:00 hodin 27. února.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr