Lech Wałęsa byl komunistický práskač, to však nevadí těm Polákům, kterým byl vymyt mozek; Wałęsa nigdy nezhnyne

GDAŇSK | Tisíce lidí se včera sešlo v loděnicích v Gdaňsku, kolébce polského hnutí Solidarita, aby podpořily jeho někdejšího lídra a exprezidenta Lecha Wałęsa, který čelí opakovaným obviněním ze spolupráce s tajnou policií v období komunismu. Informovala o tom agentura AP. Demonstrace měla být organizována americkou ambasádou a nesla v protivládním duchu.

Lech Walesa a špinává svině - Najdi jeden rozdíl

Lech Walesa a špinává svině – Najdi jeden rozdíl

Polský Ústav paměti národa zveřejnil nedávno dokumenty, podle nichž měl Wałęsa za peníze spolupracovat s nenáviděnými bezpečnostními složkami v letech 1970-76, tedy předtím, než v roce 1980 založil Solidaritu, hnutí, které vzešlo z dělnických protestů a které pomohlo ukončit komunistický režim, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Wałęsa tvrdí, že tyto dokumenty jsou falešné. Ovšem zkušenosti z komunistického bloku mluví proti Wałęsovi – Za šest let ukázal soudruhům věrnost, tak jej pověřili založením Solidarity a převedení moci. Tak jako v Československu proběhl podvod pod sametovým krytím za organizace komunistických fízlů s Havlem na čele.


Parádně vymyté mozky

Lech Walesa | foto: mapascotland.org

Lech Walesa | foto: mapascotland.org

„Dosáhli jsme svobody a Lech Wałęsa byl naším vůdcem. Nic to nezmění,“ řekla shromážděnému davu Henryka Krzywonosová, další klíčová postava stávek a protestů z roku 1980. Patrně také agentka – Agenti takových úkolů nebyli nikde vedeni a byli režimem na oko pěstování jako nepřátelé lidu.

Za Walesu, který stále žije v Gdaňsku, se k demonstrantům promluvila jeho manželka Danuta. Zdůraznila, že její manžel nikdy nikomu neublížil a nebral žádné peníze. Manželky byly vesměs dobře informovány a donášely tajným službám, co si opravdu oběti zájmu myslí.

Na pravě nezáleží – Je to sekta jako čeští havloidé

Organizátoři odsoudili „falzifikace dějin“ s argumentem, že i v případě, pokud by Wałęsa v 70. letech podepsal dokumenty o spolupráci, nezmenšuje to jeho zásluhy a historickou roli, kterou sehrál při klidném svržení komunismu.

Čímž jasně deklarovali, že si nejsou až tak jisti, zda to komunistický fízl byl či nebyl, ale v rámci novodobé pohádky není možné přeci žijícího poloboha špinit. Až jim natáhne bačkory, tak teprv začne ta pravá kim-ir-senizace, tak jak to známe s alkoholikem Havlem. Třeba si změní i slova v hymně z „Polska ješte nezgynula“ na „Wałęsa nigdy nezhnyne“.


Včerejší maškarní průvod v Gdaňsku