Donald Trump v supervolebním dni drtil soupeře. Marca Rubia zesměšnil jako vítěze v utrácení. Poražený Chris Christie jej už označil za prezidenta

WASHINGTON | Ve Spojených státech včera proběhlo tzv. volební superúterý, kdy proběhly primárky ve dvanácti státech najednou. Mezi Demokraty to je jasné, tam je vraždící ministryně zahraničí Hilary Clinton jasná a u republikánů? Donald Trump včera získal 6 nominací z dvanácti.

Donald Trump

Donald Trump

Trump s neskrývanou radostí konstatoval, že se mu podařilo v „supervolebním úterý“ zvítězit v pěti klíčových státech a má šanci k nim přidat ještě další tři nebo čtyři, informují ParlamentniListy.cz, nakonec mu přibyl ještě jeden stát, celkem tak včera získal šest nominací.

K řečnickému pultu jej uvedl již odstoupivší republikánský kandidát Chris Christie, který jej označil za „příštího prezidenta Spojených států“. Hned v úvodu svého půlhodinového vystoupení také pogratuloval jednomu ze svých soupeřů, texaskému senátorovi Tedu Cruzovi, který se značným náskokem zvítězil ve svém domovském státě.

Trump si v průběhu své vítězné řeči neodpustil popíchnutí Marca Rubia, který značně zaostává za všeobecným očekáváním a získal vedle vítězství v jediném státě zatím přibližně jen osmdesát delegátů. Tedy polovinu toho, co Ted Cruz a o dvě třetiny méně než samotný Trump. „Rubio prožil dnes v noci další horké chvilky. Dělal, co mohl a utratil za kampaň hodně peněz. V tomto ohledu se může cítit jako vítěz,“ poznamenal Trump jízlivě za bouřlivého potlesku o floridském senátorovi.


Reklama: