Budou Patrioti ČR tasemnicí české politické scény? Mají touhu ulovit poslance Karla Fiedlera, který opustil Úsvit?

PRAHA | Ještě před tím, než Karel Fiedler vydal své tiskové prohlášení, že opouští Úsvit Národní koalice s Blokem proti Islámu (ÚNK-BPI), obletěla kuloáry české politiky informace, kterou si redakce konzervativního deníku VlasteneckéNoviny.cz ověřila ze dvou zdrojů, že by o volného poslance měla zájem marginální a neviditelná strana Patrioti České republiky (PAT), která by se takto stala stranou parlamentní. Její vedení se tím dokonce chlubilo.

Karel Fiedler | foto: usvitnarodnikoalice.cz

Karel Fiedler | foto: usvitnarodnikoalice.cz


Netvrdíme ovšem, že motivace poslance Fiedlera je vstup do strany o které snad ani neslyšel, jelikož při ověřování pravdivosti jeho tiskového prohlášení, jsme se dotazovali: „Vážený pane poslanče, můžete tuto informaci Petry Bártové (PAT) potvrdit nebo jí chcete dementovat?“ jelikož tuto informaci redakce prvně získala z facebookové skupiny „Hej, občané, za silnou suverénní ČR, spolupracující Evropu národních států,“ kdy za touto skupinou stojí mimo jiné i dnešní členka vedení politické strany Patrioti Petra Bártová.

Na náš dotaz prvně pan poslanec Fiedler reagoval: „Ve Vašem odkazu nevidím nikde jméno Petry Bártové, takže nevím, zda máte na mysli nějaký její komentář nebo mé tiskové prohlášení. Tiskové prohlášení Karla Fiedlera je opravdu mé tiskové prohlášení, za kterým si stojím. Najdete je i na mém fcb.“ Proto náš dotaz byl doplněn informaci, že za zdrojem na který jsme odkazovali, tedy facebookovou skupinu výše uvedeného povedeného názvu spravuje i Patriotka Bártová. „Ano, je to mé prohlášení. Potvrzuji ho,“ dodal nakonec komunikace poslanec Karel Fiedler.

Jaké důvody jej vedly k opuštění Úsvitu?

Vít Bárta | foto: stalo-se.cz

Vít Bárta | foto: stalo-se.cz

„Ke dni 29.2. 2016 ukončilo 11 členů strany Úsvit v Moravskoslezském kraji své členství v této straně,“ stojí v úvodu tiskového prohlášení Karla Fiedlera, kdy dále dodává, že obecným a společným důvodem ukončení členství mého i mých kolegů a kolegyň je nesouhlas s výrazným ovlivňováním o ovládnutím dění ve straně Úsvit ze strany Víta Bárty za pomoci rostoucího počtu jemu loajálních osob z řad členů strany a dále užívání zcela nedemokratických praktik tzv. velrybaření při tajném přijímání černých duší nebo zinscenovanému účelovému přijímání nových členů. „Anebo naopak bránění vzniku nových klubů (nebo členů) s tímtéž účelem,“ doplňuje poslanec.

Ovšem dále doplňuje, že dalším obecným a společným důvodem je způsob direktivního centralistického řízení strany, zcela popírajícího proklamovaný a hlásaný princip přímé demokracie, který strana ve své vlastní činnosti odmítá.

„Fungování strany Úsvit, s jakoukoliv verzí svého názvu, jako převedených, transformovaných nebo maskovaných Věcí Veřejných, ovládané Vítem Bártou, je pro členy z Moravskoslezského kraje, jež ukončili své členství ke dni 29.2. 2016, nepřijatelné,“ uzavírá tiskové prohlášení poslanec Karel Fiedler.

V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz poslanec Fidler zmínil ještě jednu perličku a to, že podle něj Úsvit brzy asi i zanikne: „Postupné propojování s Blokem proti islámu bych hodnotil spíše jako pohlcování Úsvitu Blokem proti islámu.“


Touhy politické tasemnice ve formě Patriotů po poslanci?

Politická strana Patrioti ČR byla zcela neznámou partají do doby, než její předseda Jiří Vítek obvinil policisty z provokace a vymyslel akci „Muž v hnědé bundě,“ kdy jeho blog si přečetly stovky tisíc občanů, aby pak tuto informaci popřel tím, že blog vymazal a pak své vyjádření mírnil tak dlouho, až byl všem jen k smíchu.

A právě tento Jiří Vítek také prohlašoval, že jeho strana Patrioti ČR se spojí s OKstranou, kdy toto se ovšem nestalo a do jejího vedení byl jako statutární místopředseda zvolen pouze Jiří Janeček, tehdejší předseda OKstrany, toť celé „sloučení,“ nic více se nekonalo. Jiří Vítek se asi rád poslouchá.

Petra Bártová - specialsitka na zahraniční styky Patriotů ČR | reprofoto: facebook.com/patriotiTV

Petra Bártová – specialsitka na zahraniční styky Patriotů ČR | reprofoto: facebook.com/patriotiTV

Ovšem při této volbě byla do vedení Patriotů zvolena i Petra Bártová, která podle informací redakce stojí za skupinou „Hej, občané, za silnou suverénní ČR, spolupracující Evropu národních států“ a měla se podle dvou redakčních zdrojů zmiňovat o „ulovení“ poslance Fiedlera ze strany Patriotů ČR.

V rámci zachování objektivity musíme čtenářům opět připomenout „Muže v hnědé bundě,“ co vykresluje důvěryhodnost strany Patrioti ČR, tak jako staví jejího předsedu Jiřího Vítka do světla chubila a člověka, kterému ne každé slovo lze věřit. Proto informaci od redakčního zdroje, že se Jiří Vítek chlubil tím, že ulovili poslance Fiedlera, a že Patrioti tak budou parlamentní stranou, bychom nechali vyhodnotit laskavě samotné čtenáře.


Text tiskového prohlášení poslance Karla Fiedlera

Ke dni 29.2. 2016 ukončilo 11 členů strany Úsvit v Moravskoslezském kraji své členství v této straně.

Obecným a společným důvodem ukončení členství mého i mých kolegů a kolegyň je nesouhlas s výrazným ovlivňováním o ovládnutím dění ve straně Úsvit ze strany Víta Bárty za pomoci rostoucího počtu jemu loajálních osob z řad členů strany a dále užívání zcela nedemokratických praktik tzv. velrybaření při tajném přijímání černých duší nebo zinscenovanému účelovému přijímání nových členů. Anebo naopak bránění vzniku nových klubů (nebo členů) s tímtéž účelem.

Dalším obecným a společným důvodem je způsob direktivního centralistického řízení strany, zcela popírajícího proklamovaný a hlásaný princip přímé demokracie, který strana ve své vlastní činnosti odmítá.

Fungování strany Úsvit, s jakoukoliv verzí svého názvu, jako převedených, transformovaných nebo maskovaných Věcí Veřejných, ovládané Vítem Bártou, je pro členy z Moravskoslezského kraje, jež ukončili své členství ke dni 29.2. 2016, nepřijatelné.

Karel Fiedler