Miloš Zeman: Jsem pro referendum o vystoupení z EU; Sobotku označil za nedemokrata

PRAHA | Český prezident Miloš Zeman se vyjádřil ve prospěch referenda o vystoupení Česka z Evropské unie. Řekl to v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Zprávu o tom převzala agentura APA, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Miloš Zeman vedle Ušatého Plešouna | foto: parlamentnilisty.cz

Miloš Zeman vedle Ušatého Plešouna | foto: parlamentnilisty.cz

Nedávný bruselský summit, který řešil několik otázek a vedle migraci zejména brexit, spustil ve více evropských médiích spekulace, že Česká republika by mohla být po Británii další zemí, která by vystoupila ze EU.

Zeman a Sobotka zase ve při

Ušatý skoropremiér Slávek Sobotka na to zareagoval odmítavým postojem, jelikož si myslí, že odchodem z EU by se Česká republika ocitla v sféře ruského vlivu, a proto by se raději vyhnul lidovému hlasování o této věci. Tedy se ukázal ve světle jako totalitní a protidemokratický šašek. Český prezident však se Sobotkou nesouhlasí.

Podle Miloše Zemana ušatý plešoun Sobotka nerozumně smíchal dvě věci, které spolu ani nesouvisejí: „Tím, že jsme členy NATO, nemůžeme být současně v ruské sféře vlivu. To si premiér asi neuvědomil.“

Přestože osobně prezident Zeman není přesvědčen o vystoupení z EU, Sobotkovou reakci k zabránění lidovému hlasování označil za nedemokratickou: „Jsem sice proti vystoupení z EU, ale jsem také proti těm, kteří chtějí zabránit občanům o tom hlasovat. Víte, pan premiér by si možná měl přečíst Voltaira, který kdysi napsal: Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale do smrti budu bojovat za to, abyste měli právo o tom mluvit.“