Kurdové na Irákem sestřelili tureckou helikoptéru. Turecká média o tom samozřejmě mlčí

BAGDÁD | Kurdové sestřelili nad iráckým Kurdistánem turecký útočný vrtulník, který byl používán při náletech proti nim, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk o likvidaci tureckého stroje nad iráckým územím. Turecko neustále páchá válečné zločiny útočné války vůči Iráku a Sýrii.

turecká vlajka v plamenech | foto: theatlantic.com

turecká vlajka v plamenech | foto: theatlantic.com

Turečtí představitelé to potvrdili, ale nijak nekomentovali. Uznali také, že jejich ozbrojené síly vedly nálety na údajné cíle Strany kurdských pracujících (PKK) v Iráku a že turecká armáda ostřelovala kurdské milice v severní Sýrii. Tím se přiznali k válečným zločinům.

Kani Xulam z americké kurdské informační sítě pro RT řekl: „Ankara se oficiálně zdržuje hlášení jakýchkoli ztrát v operacích proti Kurdům, přičemž desítky tureckých vojáků padlo do zajetí. Navíc chce vykreslit tureckou armádu jako neporazitelnou, kterou nelze přemoci a ze všech sil se snaží, aby se jim Kurdové poddali a poklekli před nimi na kolena.“

Tak je to podle Xulama i v případě údajně sestřeleného vrtulníku, o čem v tureckých mainstreamových národních médiích není žádná zmínka, ale informují o něm jen kurdské média.

Politický analytik pro Blízký východ Shwan Zulal také říká: „Turecká média o tom neinformují.“ Dodává také, že kurdské milice PKK, které jsou pravděpodobně odpovědné za údajné sestřelení tureckého vrtulníku, tradičně zimují v horách a do větších aktivit se zapojí na začátku jara, proto Turci nedávno ostřelovali kurdské pozice v horách.