Turecko zablokovalo lodě Severoatlantické aliance, které měly lovit pašeráky vetřelců z Turecka do Evropy

ATHÉNY | Turecko zablokovalo plán Severoatlantické aliance (SA), podle kterého měly v jeho teritoriálních vodách hlídkovat strážní lodě zadržující lodě pašeráků lidí s vetřelci na palubách, kteří měli být vráceni do Turecka. O turecké podlosti informuje server ParlamentnéListy.sk s odkazem na portál Greekreporter.com.

Ilustrační snímek | foto: cs.sputnik.com

Ilustrační snímek | foto: cs.sputnik.com

SA nedávno odsouhlasila misi v Egejském moři, která má převaděče ekonomických migrantů odradit od používání námořní turecko-řecké trasy. Úkolem lodí pod velením Německa by mělo být sledování pohybu převaděčů. Podle agentury AFP, která se odvolává na diplomatické zdroje z Bruselu, však Ankara odmítla německé požadavky.

Od počátku bylo známo, že Ankara má s misí SA ve svých vodách obrovský problém. Turecko údajně od Německa chtělo, aby kontradmirál Jörg Klein přicestoval do Ankary a vyznačil oblast, ve které lodě SA budou hlídkovat.

Diplomatický zdroj AFP zároveň konstatoval, že navzdory ujišťování a ujištěním Atén a Berlína se zdá, že Turci nemají velký zájem o zvracení migrantů, kteří do Řecka v houfech proudí právě z tureckého území. Chtějí jen EU vydírat a inkasovat výpalné.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr