Varuji před Kotlebou a gratuluji Richardu Sulíkovi a jeho SaS k výbornému výsledku ve slovenských volbách

PRAHA | Gratuluji Richardu Sulíkovi a jeho SaS k výbornému výsledku. SaS je stejně jako úspěšná koalice OĽANO – NOVA naší partnerskou stranou ve frakci Evropských konzervativců a reformistů. Nám blízké slovenské strany významně posílily, a to je dobře. Volební výsledky ukazují, že končí jedna éra dominantního vládnutí levicového SMERu. Píše předseda ODS Petr Fiala na webu partaje.

Petr Fiala - Rusofob na sjezdu ODS v Ostravě | foto: ods.cz

Petr Fiala – Rusofob na sjezdu ODS v Ostravě | foto: ods.cz

Fiala ve své zdravici s gratulací píše, že Slovensku přeje politickou stabilitu a sestavení silné vládní koalice, i když z povolebního rozložení sil je jasné, že to nebude lehké a dodává: „Vládní stabilita Slovenska je i v zájmu České republiky, zejména kvůli nadcházejícímu slovenskému předsednictví EU, které bude muset řešit otázky migrační krize a důsledků britského referenda o odchodu z EU.“

„Varováním pro celou Evropu je úspěch Kotlebovy extremistické LS Naše Slovensko. Je varující, že se voliči rozhodli podpořit někoho, jehož názory do demokratické společnosti nepatří. Nesmíme dopustit, aby se něco takového opakovalo i u nás,“ zavřel politicky korektně svou gratulaci Petr Fiala, kdy vyučuje ze společnosti demokraticky zvolené politiky s tím, že do demokracie demokratická volba nepatří – To chce obklad.


Reklama: