Shánět kandidáta proti prezidentovi Miloši Zemanovi nemá smysl, míní prezident Václav Klaus

PRAHA | Prezident Miloš Zeman bude podle názoru jeho předchůdce prezidenta Václava Klause znovu kandidovat na prezidenta. Považuje proto za bezpředmětné, aby se o funkci ucházel někdo jiný. Citují prezidenta Klause ParlamentniListy.cz z rozhovoru, který poskytl ČTK.

Václav Klaus

Václav Klaus

„Podle mého názoru prezident Zeman bude kandidovat ve druhém volebním období a zdůrazňuji, že to nemám z jeho osobního výroku, který by mi sdělil, aby nebyla mýlka. Ale z jeho chování tak dedukuji. A proto se mi zdá naprosto bezpředmětné, aby se někdo jiný pokoušel o prezidentskou volbu,“ odpověděl Václav Klasu na hloupou otázku, zda by sám opět kandidoval do funkce prezidenta republiky.

Na otázku, zda Zeman má podle jeho názoru silnou voličskou podporu, Klaus odpověděl: „To myslím, že při beznaději na naší politické scéně má, a v tomto smyslu si ji zaslouží.“ Bývalé politické oponenty Klause a Zemana v poslední době několik témat spojuje. Tím nejvýraznějším je odpor k řízené migraci migraci a sebevražedné politice Bruselské říše, která je diktována fanatickou a šílenou Frau Merkel.


Reklama: