Německého turistu spoutali v letadle za kouření na záchodě

BRISBANE | Australská policie zatkla Němce Mathiase Jorga, který by posádkou letadla spoután v kabině ze letu. Posádka jej obvinila, že na palubě letadla, konkrétně na záchodě si měl zapálit cigaretu a vykouřit jí. S tím německý cestující nesouhlasil. Podle něj na toaletě nekouřil, tvrdil, že tam zápach po cigaretách již byl. To bylo pro posádku dostačující, aby jeho chování vyhodnotili jako agresívní a vrhli se na něj a spoutali jej, informoval britský Daily Mail s odvoláním na australský Courier Mail.

Spoutaný Mathias Jorg posádkou letu EK 432

Spoutaný Mathias Jorg posádkou letu EK 432

Incident se odehrál během čtvrtečního letu EK432 mezi Singapurem a australským Brisbane. Po přistání byl padesáti čtyřletý německý občan předán australské policii, kdy byl okamžitě obviněn z kouření na palubě letadla a z ublížení na zdraví. Před soudem stanul ihned po obvinění. Soud Němci vrátil pak, určil kauci pro jeho propuštění a další jednání nařídil na 10. ledna.

O tom kdo na palubě letadla byl agresivní se dá jen spekulovat, jelikož se celý incident měl odehrát jen mezi Jorgem a posádkou, proto může posádka i lhát. Samotné kouření Němce na záchodku je také jen tvrzení posádky, bez relevantních důvodů. Ovšem úplně zvrácené je obvinění z ublížení na zdraví, jelikož nikdo z posádky nebyl zraněn. Zraněn byl pouze Matihas Jorg, kterému musela být ošetřena obě zápěstí, jelikož mu posádka způsobila zranění při jeho spoutání.

Zraněný německý pasažér

Zraněný německý pasažér