Maďarsko vyhlásilo migrační krizový stav

BUDAPEŠŤ | Maďarský ministr vnitra Sándor Pintér včera vyhlásil pro celé území Maďarska migrační krizový stav, oznámila agentura MTI. Podle jeho slov od dnešní půlnoci zavedlo na svých hranicích mimořádná opatření Slovinsko, Chorvatsko i Srbsko. Informuje TASR na webu Teraz.sk.

Sándor Pintér | foto: alfahir.hu

Sándor Pintér | foto: alfahir.hu

„Tyto země budou pouštět cizince pouze s platnými cestovními doklady ve smyslu schengenských očekávání,“ dodal Pintér. „Zatím není známo, jak zareagují běženci a ilegální migranti, kteří zůstali v uvedených zemích,“ zdůvodnil ministr rozhodnutí Maďarska. V těchto zemích zůstalo podle jeho slov zhruba 10.000 lid , kteří nemají povolení k pobytu či vstupu do EU.

„Nevíme, kterým směrem se vydají na cestu, proto se musíme připravit na ochranu státních hranic,“ dodal. Ministr informoval, že u hraničních zábran na jihu Maďarska je v současnosti opět intenzivnější pohyb, který maďarské orgány sledují.

„Maďarská vláda se rozhodla vyhlásit migrační krizový stav pro celé území země, v rámci tohoto opatření pošlou k hranicím více policistů a vojáků. Armáda do akce nasadí 1500 vojáků, policie hlídky posílí větším množstvím policistů z jednotek příhraničních žup,“ řekl Pintér.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr