Brněnská vražda: Zavraždil studentku její bývalý přítel. Už je v cele

BRNO | Brněnští kriminalisté vypátrali a zadrželi podezřelého z úterní vraždy 24-leté studentky Mendelovy univerzity. Informuje TASR na webu Teraz.sk s odvoláním na ředitele jihomoravské policie Leoše Tržila.

Leo Tržil | foto:  antiradary-forum.net

Leo Tržil | foto: antiradary-forum.net

Podle stejného zdroje je podezřelý, bývalý přítel oběti , který bude zřejmě obviněn z trestného činu vraždy, v policejní cele. Vyšetřovatelé budou iniciovat uvalení vyšetřovací vazby na 23letého muže, kterému v případě potvrzení viny soudem hrozí až doživotní trest odnětí svobody.

Motivem činu mohly být osobní spory dvojice po nedávném rozchodu. Mladý muž, který patřil již od středečního odpoledne mezi podezřelé, spolupracuje s vyšetřovateli pouze částečně. K činu se nepřiznal, vyšetřovatelé zatím nemají k dispozici ani vražedný nástroj, od kterého pocházejí bodnořezné rány na těle oběti.

Brněnská policie současně důrazně dementovala fámy o tom, že v průběhu posledních dvou dnů neslo ve městě o jediný hrdelní zločin a že dokonce mohlo jít o rituální vraždy. V této souvislosti nevyloučila trestní stíhání pro důvodné podezření ze šíření poplašné zprávy.