Byl ruský exministr Michail Jurijevič Lesin ve Spojených státech zavražděn? Jeho smrt nastala po silném úderu do hlavy

WASHINGTON | Příčinou smrti bývalého ruského ministra tisku Michaila Jurijeviče Lesina, jehož loni v listopadu objevili mrtvého v hotelovém pokoji v americkém Washingtonu, byl podle výsledků pitvy silný úder do hlavy. Informovaly o tom dnes světové agentury AP a DPA s odvoláním na vyjádření amerických úřadů a médií.

Michail Jurijevič Lesin | foto: ria.ru

Michail Jurijevič Lesin | foto: ria.ru

Jak dále informuje TASR na webu Teraz.sk, tak výsledky pitvy provedené ve Spojených státech (SS) potvrdil i mluvčí washingtonské policie Hugh Carew. Uvedl však, že způsob smrti soudní lékař dosud neurčil. Poranění na těle Michaila Jurijeviče – krku, trupu, rukou i nohou – mohly být způsobeny trestným činem. Carew dodal: „Washingtonská policie i nadále pokračuje s vyšetřováním případu.“

Byl zakladatel Russia Today zavražděn?

zrůdný vůdce SS Obama

zrůdný vůdce SS Obama

Michail Jurijevič Lesin byl v letech 1999-2004 ruským ministrem pro tisk, rozhlas a televizi, přičemž velmi často doprovázel prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina během jeho oficiálních návštěv.Od roku 2004 do 2009 zastával post mediálního poradce. V roce 2013 se stal šéfem holdingu Gazprom-Media, který se označuje za jednu z největších mediálních skupin v Rusku i Evropě. O rok později se však Lesin této funkce vzdal, údajně z rodinných důvodů.

Právě Michaijlovi Jurijeviči se také připisují zásluhy za založení v angličtině vysílající zpravodajské sítě Russia Today, která je trnem v oku americké propagandě, jelikož jí vyvrací a dává druhý podhled na věc. Vůdce SS Barack Hussein Obama dokonce v jednom svých projevů Russia Today označil za hrozbu. Nařídil vraždu Lesina přímo Obama?

Ruská strana chce vysvětlení

Marija Vladimirovna Zacharovova

Marija Vladimirovna Zacharovova

Ruské ministerstvo zahraničních věcí a Kreml dnes informovaly, že od SS očekávají vysvětlení příčin smrti Michaila Jurijeviče Lesina, bývalého poradce ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina, a zprávu o dosavadním stavu jejího šetření.

Ruská strana také kritizovala také americké úřady, že nereagovaly na žádost ruského velvyslanectví ve Washingtonu o průběžné informování.

„Očekáváme od Washingtonu příslušné vysvětlení a oficiální informace týkající se vyšetřování,“ uvedla v prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Vladimirovna Zacharova.


Reklama: