V Pobřeží slonoviny teroristé povraždili 14 osob. Mezi obětmi jsou Evropané

YAMOUSSOUKRO | K včerejšímu útoku na letovisko v západoafrickém státě Pobřeží slonoviny se přihlásila teroristická organizace Al-Káida v islámském Maghribu (AQIM), informovala americká organizace SITE monitorující internetové stránky džihádistů.

Zde teroristé vraždili turisty | foto: lematin.ch

Zde teroristé vraždili turisty | foto: lematin.ch

Jak dále informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSpárvy.sk, tak SITE uvedla, že militanti zveřejnili 13. března 2016 na svých stránkách odkaz, ve kterém píší, že resort přepadli tři „hrdinové“ z jejich skupiny.

Čtrnáct civilistů a dva vojáci zemřeli při útoku šestice ozbrojenců, kteří spustili střelbu ve třech hotelech v oblíbeném plážovém dovolenkovém resortu Grand Bassam v západoafrickém státě Pobřeží slonoviny. Oznámil to včera prezident Alassane Ouattara, jehož slova cituje agentura Reuters. Bezpečnostní síly zneškodnili všech šesti militantů, dodal.

„Šest útočníků přišlo dnes odpoledne na pláž v Grand Bassa … Na neštěstí zabili 14 civilistů a dvou příslušníků speciálních vojenských složek,“ uvedl prezident Ouattara při návštěvě letoviska. Mluvčí policie pro agenturu DPA potvrdil, že mezi oběťmi jsou čtyři turisté ze západních zemí. Podle Reuters zemřel jeden Francouz.