ČSSD od buka do buka: Zaorálek chce sankce na Rusko kvůli Nadě Savčenko – Foldyna jej poslal do háje a chce sankce na Američany za vraždění Srbů

PRAHA | Česko je ochotné rozšířit sankce. A to vůči těm, kdo perzekvují ukrajinskou pilotku Nadiju Savčenkovou. Uvedl to dnes šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD). Jeho slov si již všiml sociálnědemokratický kolega Jaroslav Foldyna, jenž zareagoval na svém facebookovém profilu. Informují ParlamentniListy.cz.

Luboš zaOrálek jako doktor Cvach české zahraniční politiky | foto: youtube.com

Luboš zaOrálek jako doktor Cvach české zahraniční politiky | foto: youtube.com

Podle Zaorálka by Česká republika případné návrhy na rozšíření sankcí Evropské unie na ty občany Ruska, kteří se podílejí na perzekuci Savčenkobé, podpořila. Zaorálek zároveň případ ukrajinské pilotky označil za odporný a prefabrikovaný. Informuje o tom ČTK.

Poslanec Foldyna odpovědě municí obrovského kalibru

Jaroslav Foldyna | foto: skromach.cz

Jaroslav Foldyna | foto: skromach.cz

„Já jsem připravený podpořit případné návrhy, protože by bylo dobré, kdybychom dokázali učinit víc než jen o této kauze debatovat,“ uvedl. Důležité dle něj je hlavně to, aby žena ve vězení nezemřela. Drží totiž hladovku.

„A co takhle sankce na Olbrajtovou? Clintona a spol. za vraždění Srbů při bombardování v roce 1999,“ napsal doslova v reakci poslanec Foldyna.


Zaorálek jako Kokot Mirek popírá právní stát

Klub kokotů a ArciKokot Mirek v čele

Klub kokotů a ArciKokot Mirek v čele

Propuštění Naďi Savčenko žádá jak Evropská unie, tak Německo, Spojené státy i další země, které jsou pod vlivem americké okupace a nadvlády. Savčeko je souzena za spoluúčast na vraždě dvou ruských novinářů, kdy jako pilotka nacistického pluhu Ajdar udala jejich pozice. Následnou palbou byli zavražděni.

Kokot Mirek plive do tváře právního státu na hlavičkovém papíře oslintaného maskota TOP 09

Svým vyjádřením se Luboš Zaorálke přidal ke svému patrně blízkému příteli Mirďovi Kalouskovi, který také popírá principy právního státu a požaduje propuštění Savčeky, kdy takto se vměšuje do nezávislosti justice suverénního státu.


Reklama: