Vysoké školy v Německu ruší modlitební místnosti pro muslimy

BERLÍN | Univerzity v Berlíně, Dortmundu a Duisburgu zavřeli stávající modlitební místnosti pro muslimy. Dortmundské muslimští studenti chtěli zavést systém pohlavní segregace v modlitebních místnostech, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Technické univerzity v Berlíně a Dortmundu a Essenského univerzita v Duisburgu uvalily zákaz na muslimské modlitební místností. Již existující modlitební místnosti byly uzavřeny, píše The Independent.

„Vzhledem k tomu, že v rámci Essenské univerzity studuje a pracuje více než 130 národů, nemůžeme mít pro všechny ideologie a víry vlastní modlitební místnost,“ píše Esenská univerzita ve svém prohlášení. Nicméně v průběhu rekonstrukce univerzity má být vytvořena speciální pokoj pro všechny náboženství.

Předseda Technické univerzity v Berlně Christian Thomsen řekl pro Süddeutsche Zeitung: „Myslím, že vysokoškolské vzdělávání a náboženství by mělo být odděleno. V dřívějších dobách nebylo tolik příležitostí pro muslimy praktikovat své náboženství v Berlíně.“

Süddeutsche Zeitung analyzoval situaci: „Rozdíly mezi pohlavími, jak to udělali muslimští studenti v Dortmundu, je v rozporu s německým právem, a proto jej nelze tolerovat.“