Korwin-Mikke: Polský Majdan se blíží, finance jsou už připravené

VARŠAVA | Polská premiérka Beata Szydło oznámila před několika dny, že nebude publikovat výrok Ústavního soudu o novele zákona o Ústavním soudu. To znamená, že ústavní krize v Polsku se nebezpečně prodlužuje. Informuje český zpravodajský server PrvníZprávy.cz.

Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke

O víkendu polské občanské sdružení, které bylo založeno v listopadu 2015, Výbor na obranu demokracie KOD společně s dalšími zástupci opozice uspořádalo několik protestů proti porušování ústavy.

Podle europoslance Janusze Korwin-Mikka by naopak měla vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) obhajovat demokracii, platí zde pravidlo většiny.

„KOD a opozice vystupují jako obránci práva a ne demokracie. Naopak PiS vzhledem ke své většině prosazuje své názory a to je demokracie. Takže PiS je obráncem demokracie a ne KOD,“ objasnil svůj názor europoslanec.„Co nám hrozí?“ pokračoval na tiskové konferenci Janusz Korwin-Mikke,“ ve skutečnosti je zde velká skupina ovlivněných lidí. Asi polovina národa není ochotná přijmout reformy, které prosazuje PiS. Nyní je zde formální záminka nezveřejnění výroku Ústavního soudu. A tady nám hrozí, až přijde jarní oteplení, že KOD nebo podobná opozice zabere ve Varšavě nějaké náměstí a udělá nám polský Majdan s cílem svrhnout vládu, mají silnou podporu ze zahraničí.“

Politik dále zdůraznil, že existují síly, které chtějí poškodit Polsko. Jsou připravené financovat polský Majdan. Hrozba jarního Majdanu skutečně existuje.


Chcete naše noviny finančně podpořit?Zašlete libovolnou částku na účet číslo: 2901046670/2010. Pod variabilním symbolem 0011. Děkujeme Vám za přízeň.

Zveřejnil(a) Vlastenecké Noviny dne 7. prosinec 2017

Čtete dále VlasteneckeNoviny.cz | Další články k tématu:

loading...

Komentáře:

Reklama: polados-prepravujeme-vas-byznys