Korwin-Mikke: Polský Majdan se blíží, finance jsou už připravené

VARŠAVA | Polská premiérka Beata Szydło oznámila před několika dny, že nebude publikovat výrok Ústavního soudu o novele zákona o Ústavním soudu. To znamená, že ústavní krize v Polsku se nebezpečně prodlužuje. Informuje český zpravodajský server PrvníZprávy.cz.

Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke

O víkendu polské občanské sdružení, které bylo založeno v listopadu 2015, Výbor na obranu demokracie KOD společně s dalšími zástupci opozice uspořádalo několik protestů proti porušování ústavy.

Podle europoslance Janusze Korwin-Mikka by naopak měla vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) obhajovat demokracii, platí zde pravidlo většiny.

„KOD a opozice vystupují jako obránci práva a ne demokracie. Naopak PiS vzhledem ke své většině prosazuje své názory a to je demokracie. Takže PiS je obráncem demokracie a ne KOD,“ objasnil svůj názor europoslanec.„Co nám hrozí?“ pokračoval na tiskové konferenci Janusz Korwin-Mikke,“ ve skutečnosti je zde velká skupina ovlivněných lidí. Asi polovina národa není ochotná přijmout reformy, které prosazuje PiS. Nyní je zde formální záminka nezveřejnění výroku Ústavního soudu. A tady nám hrozí, až přijde jarní oteplení, že KOD nebo podobná opozice zabere ve Varšavě nějaké náměstí a udělá nám polský Majdan s cílem svrhnout vládu, mají silnou podporu ze zahraničí.“

Politik dále zdůraznil, že existují síly, které chtějí poškodit Polsko. Jsou připravené financovat polský Majdan. Hrozba jarního Majdanu skutečně existuje.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr