Vladimir Vladimirovič Putin vydal rozkaz k částečnému stažení vojsk ze Sýrie. První skupina letadel již odletěla do Ruska

MOSKVA | Prezident Ruské federace (RG) Vladimir Vladimirovič Putin rozkázal ministrovi obrany RF Sergejo Kužegetoviči Šojgu, aby zahájil od úterka stahování ruského vojenského seskupení ze Sýrie, protože vytčené úkoly byly jim splněny. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin | foto: ria.ru

Vladimir Vladimirovič Putin | foto: ria.ru

„Myslím si, že úkol stanovený před Ministerstvem obrany a ozbrojenými silami byl celkem splněn, a proto rozkazuji ministrovi obrany, aby zahájil od zítřka stažení hlavní části našeho vojenského seskupení ze Syrské arabské republiky,“ řekl Vladimir Vladimirovič na schůzce s ministry obrany a zahraničních věcí RF.

První skupina letadel ruských Vzdušných a kosmických sil odletěla ze Sýrie do Ruska

ruské nákladní letadlo

ruské nákladní letadlo

První skupina ruských letadel odletěla ze Sýrie do míst své stálé dislokace v Rusku, informuje ruské ministerstvo obrany. „První skupina ruských letadel vzlétla z letecké základny Hmeimim a zamířila do míst své stálé dislokace na území Ruska. Skupinu tvoří její „lídr“ — letadlo Tu-154 a také vícefunkční bombardéry Su-34″, stojí v tiskové zprávě, kterou cituje agentura Sputnik.Jak zdůrazňuje ministerstvo obrany, tak dálkové lety se provádějí ve skupinách. Každá taková skupina má svého „lídra“, je to letadlo vojenského dopravního letectva Tu-154 nebo Il-76, které přepravuje technický personál, letecké a materiálně-technické zařízení, za ním letí ruská bojová letadla různých typů.

Skupina v takovém složení letí po předem vytýčené trase až k hranicím Ruska, po jejím překročení se už letadla samostatně vydají na svá letiště stálé dislokace.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr