Ofenzíva syrské armády v okolí Palmyry. Ruské raketové komplexy zůstávají v Sýrii – jsou i nadále v akci

DAMAŠEK | Na východě provincie Homs vládní jednotky brigády Tiger a brigády „estřábi pouště, Nacionalni síly obrany a irácká dobrovolnická brigáda Imam Ali po těžkém boji dobyly výšinu Džabal Haial, která se nachází na jihozápadě od Palmyry.

S-400 na syrském letišti

S-400 na syrském letišti

Syrské média zdůrazňují, že Džabal Haial je již jedna z posledních výšin, které se nacházejí těsně před městem Palmira. Vládní jednotky se pomalu blíží ke královskému venkovskému sídlu, které se nachází na okraji města.

Včera vládní jednotky dobyly několik vesnic v okolí dálnice Deir ez Zor – Maiadin. Syrští vojáci obsazují lokality, které opustili před 3 – 4 roky po ofenzivních akcích islamistů. Zanedlouho určitě zaútočí na ropné naleziště Taiem, čímž znemožní ozbrojencům IS tažbu ropy v tomto regionu. Syrské média zdůrazňují, že by to byla obrovská čára přes rozpočet pro islamisty.

Frontoví novináři zdůrazňují, že včera se odehrály zatím ty nejkrvavější boje v okolí starobylého města Palmyra. Brigáda Tiger po krátké přestávce obnovila útoky v okolí městečka Dava. Napomáhá její vládní letectvo, které neustále bombarduje pozice islamistů.Syrská média zdůrazňují, že se na těchto operacích zatím účastní i ruské letectvo. Na své facebookové stránce to potvrdila i tisková služba brigády Tige“. Severně od Palmyry 67. brigáda 18. tanková divize i když s poměrně velkými ztrátami v následku prudkých bojů přece jen rozvíjí ofenzívu.

Syrské média tlumočí slova šéfa administrativy ruského prezidenta Sergeje Ivanova, který zdůraznil, že přesto, že část ruského vojenského personálu a techniky opustí území Sýrii, všechny ruské protiletadlové a protitankové komplexy zůstávají na místě.

Syrští novináři zdůrazňují, že ruské komplexy ZRK S – 400 spolehlivě brání větší část syrského území a podtrhují, že je to velmi efektivní zbraň. Zdůrazňují, že převážná část ruské těžké vojenské techniky a letectva i nadále zůstává v Sýrii.Zdroj: HlavneSpravy.sk