Na zdi kostela v Kosovu se objevil nápis Islámský stát přichází

PRIŠTINA | Sprejerský nápis „Islámský stát přichází“ se objevil na zdi srbského pravoslavného kostela svatého Mikuláše v kosovské metropoli Priština. Informovala o tom dnes agentura Tanjug. Kosovo je uloupeným mezinárodním protektorátem, pod správou loutkové vlády řízené Spojenými státy, kdy je integrální součástí Srbska, avšak díky americké agresi není možná Srbská správa.

teroristický nápis v Kosovu

teroristický nápis v Kosovu

Nápis zaregistrovali o víkendu italští vojáci okupační mise KFOR, kteří hlídkují v okolí kostela dvakrát týdně. Prištinských farář Darko Marinković řekl, že incident nahlásili kosovské policii.

„Nejhorší na tom všem je to, že je to výzva adresovaná teroristické organizaci, proti níž v současnosti bojuje téměř polovina světa,“ dodal Marinković.

Nápis se objevil na zdi před dnešním 12. výročím pogromu proti kosovským Srbům. Během dvoudenních rozsáhlých albánských útoků na srbskou menšinu, které se začaly 17. března 2004, zahynulo 19 lidí a dalších více než 950 utrpělo zranění. Okupační síly pod velením Spojených států vraždění jen přihlíželi. „Zničených bylo 39 pravoslavných kostelů i klášterů a více než 900 domů. Své domovy tehdy nuceně opustilo 4000 kosovských Srbů,“ píše TASR na webu Teraz.sk.


Reklama: