Úsvit s BPI vytvořil Stráž obrany státu (SOS) – Vede ji Martin Koller a Jan Zilvar

PRAHA | Parlamentní strana Úsvit ve spolupráci s hnutím Blok proti islámu vytváří svoji údernou jednotku. Důvodem je migrační krize. Na hranice tak chtějí poslat vycvičené strážce. Informuje server ParlamentniListy.cz s odvoláním na elektronická média.

poručík Miroslav Lidinský a Olga Havlová

poručík Miroslav Lidinský a Olga Havlová

Stráž obrany státu tvoří již několik desítek lidí. Říkají si sosáci a jejich úkolem by měla být pomoc policii. Podle předsedy Úsvitu Miroslava Lidinského se sosáci již několikrát sešli. Jde především o nadšence, kteří ve volném čase střílejí z airsoftových zbraní nebo se zajímají o bojová umění. Připomeňme, že Miroslav Lidinský je armádní důstojník v záloze, který se účasnil mise v Afganistanu.

Na starosti je mají bývalý voják a analytik Martin Koller za Blok proti islámu a tajemník Jan Zilvar za Úsvit. Ten již dokonce založil „nadační fond Stráž obrany státu“. Podle jeho slov nebudou mít sosáci žádné uniformy, pouze průkazy a viditelné označení. Budou vycvičeni a následně předáni krajským policejním ředitelům. Kromě migrační krize by mohli pomáhat i při branné výchově ve školách či při živelních katastrofách.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr