Může být Korán a Bible totéž

Papež František řekl nedávno podle serveru National Report během své hodinové řeči ve Vatikánu, že duchovní učení zapsané v Koránu je stejné jako to v Bibli.

Radek Rozvoral

Radek Rozvoral

„Ježíš Kristus, Jehova, Alláh. Tato jména jsou používána k popisu jedné bytosti, která je na celém světe stejná. Po staletí byla krev prolévána zbytečně, pouze s cílem rozdělit naši víru,“ řekl přímo Svatý otec. Co si z toho můžeme vzít? Asi to, že je to sice pravda, ale jestli Katolická církev prostřednictvím papeže nevnímá, že jedno z těchto tří světových náboženství volá po svaté válce proti všem ostatním, tak je to na pováženou a je to celkem šokující zjištění.

Křesťanství a judaismus prošly nějakým vývojem, dívají se do budoucnosti a dnes vyzývají k toleranci, míru, lásce a ke sblížení, což jsou hodnoty, které uznávají i ateisté. Na rozdíl od středověkého islámu, který volá po netoleranci, svaté válce (džihád), nadřazenosti, podrobení si nevěřících, menšin a žen. Je inspirován sedm set let starou a velice násilnou ideologií, která nemá snahu se změnit a přizpůsobit se současnému prostředí.

Takže není důležité v jakého Boha, kdo věří, ale jak je vnímán a jaké hodnoty se prostřednictvím jakékoli víry vyznávají. Pro víru může být Bůh sice stejný, ale zcela rozhodující je jak jeho poselství ve společnosti interpretují jeho vyznavači.


Reklama: