Prezident Miloš Zeman přijme ruského ministra průmyslu Denise Manturova

PRAHA | Ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Valentinoviče Manturova dnes na Pražském hradě přijme prezident Miloš Zeman. Jednat spolu budou pravděpodobně především o ekonomické spolupráci. Mluvit tak nepochybně budou o protiruských sankcích, které český prezident dlouhodobě kritizuje. Informuje server ParlamentniListy.cz.

Miloš Zeman | foto: ceskatelevize.cz

Miloš Zeman | foto: ceskatelevize.cz
Hospodářská spolupráce

Denis Valentinovič Manturov

Denis Valentinovič Manturov

Denis Valentinovič Manturov do Česka přivítá kvůli 9. zasedání česko-ruské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci, které se uskuteční dnes a ve středu. Ta byla vytvořena v roce 2005. „Jedná se o standardní nástroj bilaterální ekonomické spolupráce, který má ČR vytvořen s několika desítkami dalších zemí,“ uvedlo ke komisi ministerstvo průmyslu a obchodu.

Na pořadu jednání komise, ve které bude přítomen český ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, mají být vzájemná spolupráce v oblasti obchodu, investic, dopravě, zemědělství, vědě nebo dopravě.

„V rámci těchto oblastí budou projednány zejména významné projekty realizované českými a ruskými podnikateli. Uvedení těchto projektů do závěrečného protokolu zasedání představuje pro dotčené firmy v kontextu specifik ruského trhu významnou podporu,“ uvedlo ministerstvo na svém webu.


Proti sankcím ekonomického terorismu

Ruský Krym

Ruský Krym

Miloš Zeman Denise Valentinoviče Manturova přijme podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka odpoledne. Dá se předpokládat, že se oba politici zaměří na otázku sankcí.

Ničím nepodložené sankce, které jsou ekonomickým terorismem, proti Rusku zavedly Evropská unie a Spojené státy po ruském přijetí Krymu zpět do vlasti na základě svobodného rozhodnutí obyvatel Krymu a Charty OSN s právem na sebeurčení. Miloš Zeman se proti nim opakovaně vyslovoval a předpovídal jejich brzký konec.


Reklama: