Nils Muižnieks: Nesmíte říkat ilegální migranti. Jiří Ovčáček mu odpověděl hodně nekorektně

PRAHA | Komisař Rady Evropy pro lidská práva v oficiální zprávě odsoudil britskou ministryni Mayovou za to, že se intenzivně snaží „vytvořit opravdu nepřátelské prostředí“ pro imigranty, informují ParlamentniListy.cz o prohlášení duševního degeneráta Nilse Muižniekse a dodávají i reakci hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který se s hlupákem nepáral.

Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana

Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana

Nils Muižnieks proto doporučuje britským politikům, aby přestali používat termínu „ilegální migrant“: „Lidi nejsou ilegální. Jejich právní status může být neregulérní, ale to neznamená, že to nejsou lidi. Výrazy jako ‚ilegální migranti‘ vyvolávají neprávem v očích veřejnosti podezření. Z tohoto důvodu používají mezinárodní organizace včetně Rady Evropy neutrálnější výraz ‚neregulérní migranti‘.“

Na svém twitterovém účtu to okomentoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček těmito slovy: „Teroristé řádí a v Radě Evropy nemají nic jiného na práci, než ohrožovat kontinent morem politické korektnosti,“ uvedl mluvčí s tím, že prezident Miloš Zeman bude i nadále termín „ilegální migrant“ používat. „Kdo porušuje zákony, nechová se legálně,“ dodal Ovčáček, čímž komisaře setřel a slíbil jasné a přesní vyjadřování, jak své, tak prezidenta Miloše Zemana.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr