KLDR pohrozila útokem na prezidentský palác v Soulu

PCHJONGJANG | Armáda KLDR varovala včera Jižní Koreu, že zaútočí na prezidentský palác v Soulu, pokud se prezidentka Pak Kun-hje neomluví za „velezradu“ a nenechá veřejně popravit představitely odpovědných za údajné plány napadnout severokorejské vedení. Informuje TASR na webu Teraz.sk s odkazem na agenturu AP.

Ilustrační snímek | foto: cz.sputniknews.com

Ilustrační snímek | foto: cz.sputniknews.com

Jde o další z hrozeb KLDR, adresovaných znepřátelené Jižní Korei a Spojeným státům (SS) v souvislosti s jejich společnými vojenskými cvičeními. Probíhající manévry nebývalého rozsahu Pchjongjang považuje za nácvik invaze na severokorejské území.

Podle varování, které zveřejnily severokorejské státní média, se prezidentský palác v Soulu nachází v dosahu severokorejského dělostřelectva a po vydání příslušného rozkazu stačí jedno kliknutí.

Předpokládá se, že dělostřelectvo KLDR je opravdu schopné zasáhnout tuto 10-milionovou jihokorejskou metropoli bez většího nebo jakéhokoliv varování a způsobit rozsáhlé škody či oběti na životech. Severokorejský propagandistický portál DPRK Today zveřejnil mezitím videopríspevok pod názvem „Poslední šance“, jehož součástí je počítačem vytvořena scéna zobrazující jaderný útok na Washington.


Reklama: