Náměstkyně pro kontrolu kotlů Peštová předvedla nepřijatelnou ukázku arogance a zpupnosti moci!

Skandální vyjádření náměstkyně ministra životního prostředí Bereniky Peštové o tom, že prostřednictvím kontrol kotlů a pokut chtějí úředníci vychovávat lidi, je naprosto nepřijatelná ukázka arogance a zpupnosti moci!

Jan Skopeček - ekonomický expert ODS |  foto: ods.cz

Jan Skopeček – ekonomický expert ODS | foto: ods.cz

Paní náměstkyně i jakýkoliv další úředník nejsou placeni daňovými poplatníky za to, aby je vychovávali. Úředník je placen za to, aby občanům a daňovým poplatníkům poskytoval ze strany státu nezbytný servis a služby. Občan je klient, nikoliv žáček či studentík v rukou úředníků.

Chce-li paní náměstkyně někoho vychovávat, ať to dělá ve své rodině nebo se dá maximálně na pedagogickou dráhu. Pro tuto vládu jsou bohužel občané hloupým stádem, které je třeba řídit a vychovávat. Odmítám takové vidění naší společnosti. Paní náměstkyně by se měla omluvit a přemýšlet o změně profese.


Výrok náměstkyně Bereniky Peštové (je zároveň zastupitelkou města Most, kde opustila Hnutí ANO a spojila se s koalicí): Prioritou není, abychom chodili a sociálně slabým lidem rozdávali sankce. Chceme lidi naučit, aby nespalovali odpad a ostatním lidem tak otravovali život. Chceme je vychovat.