ParlamentníListy.cz: Malí Američané bouřlivě vítají prezidenta Číny. Obřad s hromadou vojáků. Vynadají čeští aktivisté Baracku Obamovi?

PRAHA – WASHINGOTN | Novináři, aktivisté, ale i mnozí politici vytýkají prezidentu Miloši Zemanovi údajně příliš servilní přistupování k čínskému prezidentu Si Ťin-pchingovi při jeho návštěvě České republiky. Pravdou však zůstává, že čínskou delegaci vítají se vší úctou například i ve Spojených státech, kde byl na oficiální návštěvě čínský prezident loni v září, píše server ParlamentniListy.cz a dokládá video s vítáním.

Velkolepé přijetí Si Ťin-Pchinga v zahradě Bílého domu Barackem Husseinem Obamou | reprofoto: wh.gov

Velkolepé přijetí Si Ťin-Pchinga v zahradě Bílého domu Barackem Husseinem Obamou | reprofoto: wh.gov

„Jak dokazuje asi půlhodinový videozáznam, uvítací ceremoniál připravený na počest příjezdu Si Ťin-pchinga a jeho početného doprovodu do Bílého domu byl skutečně velkolepý. Čínský prezident byl přivítán se všemi vojenskými poctami. Salutovaly mu desítky vojáků s medailemi na prsou a bílými rukavicemi, kteří střídavě drželi čínskou a americkou vlajku,“ píše redaktor ve článku.

Celý text ZDE.

Dále se dočteme, že čínskými vlaječkami v euforii mávali také malí „bílí“ Američané a Afroameričané, kteří očividně žádné čínské kořeny neměli…na základě těchto záběrů lze konstatovat, že čínské vlajky dětem „někdo“ dal do ruky a vyzval je, aby se po příchodu čínského prezidenta usmívaly a usilovaly také o získání jeho podpisu. Nebo jak by to český havloid vyhodnotil?