Odmítáme jakékoli spojování s kmotrem Bendou

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se pro krajské volby poněkud překvapivě spojila s levicovou stranou NS-Lev 21 bývalého premiéra Jiřího Paroubka, kterou dnes vede Paroubkův „kmotr“, na severu nechvalně proslulý podnikatel Petr Benda.

Adam Benjamin Bartoš | foto: stalo-se.cz - Radek Velička

Adam Benjamin Bartoš | foto: stalo-se.cz – Radek Velička

Protože se po facebooku šíří lživé informace, že i Národní demokracie (ND) se snažila s Bendou na společné kandidátce domluvit, vydávám k tomu následující prohlášení, kterým chci jednou provždy vyvrátit tyto spekulace a pomluvy:

Národní demokracie zastoupená mou osobou a několika mými kolegy se sice letos v lednu v Teplicích sešla s Petrem Bendou, ale za zcela jiných okolností. Byli jsme osloveni teplickým vlastencem Pavlem Svobodou, zda by tento mohl s několika svými lidmi kandidovat na kandidátce Národní demokracie.

V tomto směru proběhly celkem dvě schůzky. I přes deklarovanou neochotu ND účastnit se takového projektu v případě, že by do něho vstoupil Petr Benda (jak Svoboda navrhoval a později požadoval), byl Pavlem Svobodou Benda k druhé schůzce, která proběhla v Svobodově kanceláři, přesto přizván.

Řekl jsem rezolutně, že pochybuji o tom, zda je NS-Lev 21 pod Bendovým vedením euroskeptickou stranou (stranou, která požaduje vystoupení z EU a z NATO), což je pro nás podmínka jakékoli koaliční spolupráce. Na přímou otázku adresovanou předsedovi Bendovi, jaký je jeho vztah (vztah NS Lev 21) k EU, jsem dostal vyhýbavou odpověď, která jen potvrdila mé pochybnosti o skutečném vlasteneckém postoji této strany.Benda se na schůzce, která trvala několik hodin, zdržel asi deset minut. Počínal si arogantně, odpovídal vyhýbavě, bez rozloučení spěšně odešel. Vedení Národní demokracie už před schůzkou a opakovaně i po této schůzce odmítlo jakkoli s p. Bendou spolupracovat, toto rozhodnutí tlumočilo p. Svobodovi, čímž celé jednání skončilo.

Národní demokracie se rozhodla postavit vlastní kandidátku. Odmítám tedy, že jsme Petra Bendu kontaktovali, že jsme mu nabízeli spolupráci či dokonce po něm chtěli finanční prostředky na volby. K tomuto svému tvrzení mám celkem pět svědků, kteří byli výše popsaného jednání účastni. Zmíněné pomluvy šíří někteří členové DSSS, která se naopak na tomto všem s Bendou dohodla.


Reklama: