Richard Sulík: Uzavření hranic – jediné řešení pro Evropu

BRATISLAVA | Poslední týdny výrazně poklesl počet migrantů, kteří přicházejí na řeckou hranici. I když někteří politici prohlašují, že je to díky dohodě s Tureckem, slovenský europoslanec Richard Sulík říká, že to tak není. Nabízí i řešení problému, informují HlavnéSprávy.sk.

Richard Sulík | reprofoto:  ARD

Richard Sulík | reprofoto: ARD

„Má to jediný důvod, není to dohoda s Tureckem. Ta, mimochodem, stále není naplněna, neboť Řekové opět jednou něco nestihli. V tomto případě nestihli změnit zákony a 4000 evropských úředníků, kteří měli řešit azylové řízení přímo v Řecku, tím pádem muselo zůstat doma. Čili není to dohoda s Tureckem, je to něco jiného,“ míní Richard Sulík.

„Důvodem je to, že Makedonie zavřela hranice. Balkánská trasa je uzavřena, je neprůchodná a jak vidět, toto zavření hranic mělo téměř okamžitě za následek výrazný pokles migrantů, kteří přicházejí do Evropy. Toto říkám dlouhodobě – ​​třeba zavřít hranice a samozřejmě s tím souběžně hledat další řešení, ale bez zavření hranic se Evropa nepohne dál,“ zdůrazňuje slovenský europoslanec Richard Sulík.


Reklama: